Egyre valósághűbb képeket, videókat készít a mesterséges intelligencia, és nem egy vállalat gondolja úgy, hogy a használatával majd csökkent a költségein. Hosszú távon ez akár még így is lehet, most azonban még nincs félnivalójuk a hús-vér színészeknek MI-generálta konkurenseiktől.
A nagy fogyasztói elektronikai vállalat, a TCL tartalomgyártó részlege egy kísérleti program részeként öt rövidfilmet készített (mindössze 12 hét alatt), amelyekkel az volt a cél, hogy megpróbálják hozzászoktatni az embereket a generatív mesterséges intelligencia segítségével készült filmekhez és tévéműsorokhoz. A filmek a vállalat ingyenes, reklámokkal támogatott streaming szolgáltatása, a TCLtv+ számára készültek.
A TCL idén 43 millió televízió eladására számít, s bevételei növelésére TCLtv+ néven ingyenes tévészolgáltatást hozott létre, amelyet célzott reklámozással támogat. A TCL Studios generatív mesterséges intelligencia segítségével készít filmeket, amelyek TCLtv+-on futnak. A TCL egyébként úgy gondolja, hogy mesterséges intelligencia film- és tévéstratégiáját célzott reklámok fogják megalapozni és finanszírozni, és annak tartalma „lendkerék-effektust” hoz majd létre, amelyet két erő, a reklám és a MI támogat majd anyagilag, ez utóbbi a gyors és megfizethető tartalomkészítésben segít.
És valóban. Egy olyan cég, mint a TCL, rengeteg pénzt és időt takaríthat meg, ha a generatív mesterséges intelligencia segítségével készít eredeti tartalmat. Az új filmek segítségével a TCLtv+ megpróbálhat nézőket csábítani a nagyobb streaming szolgáltatásokról, például a Netflixtől, anélkül, hogy versenyezni kellene a riválisok óriási költéseivel – mondta Chris Regina, a TCL észak-amerikai tartalomért felelős vezetője a 404-nek.
Néhány filmben valódi színészek is szerepelnek, és összességében több mint 50 animátor, szerkesztő, effektművész, professzionális kutató és tudós dolgozott az alkotásokon. Az első öt kisfilm már el is készült (wgY közülük animációs), és a TCL+ után a YouTube-ra is felkerült. Természetesen az első kritikák is megérkeztek, amelyek szerint bár a filmek technikailag időnként lenyűgözőek, ugyanazok a hiányosságok sújtják, amely más MI által generált tartalmaknál is tapasztalható.
A legtöbb emberi karakter például üres arckifejezéseket, „halott” tekintetet mutat, és természetellenesen mozog. A beszéd gyakran nincs megfelelően szinkronban a szájmozgással. Az írott szavak és a szöveg is problémás, ami általában a megfejthetetlen karakterek és szimbólumok zagyvaságához vezet. A díszlet és a szereplők megjelenése néha jelenetről jelenetre változik. A táj gyakran homályos. Amikor pedig a karakterek áthaladnak egy felvételen, gyakran irreális módon mozognak vagy suhannak.
Bár e kritikák tulajdonképpen jogosak, azért ne feledjük, milyen ütemben fejlődik a mesterséges intelligencia, ezért is fogalmaz a 404 úgy, hogy ezek a filmek a legrosszabbak, azaz ezeknél csak jobb jöhet. Hollywoodnak most még nem kell félnie, de az idő nem neki dolgozik.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.