Tech HVG 2024. november. 11. 12:03

Hetek vannak hátra: végleg leáll három Windows-program

2025-től már csak az Outlook programban lehet e-maileket küldeni és fogadni, valamint naptáreseményeket létrehozni a Windows 11-ben.

Fontos határidő közeleg azok számára, akik a Windows Posta, Naptár és Kapcsolatok programjait használják: december 31. után egyik sem fog tovább működni, szúrta ki a Neowin.

A Microsoft már hónapok óta dolgozik a nevezett alkalmazások kivezetésén. Mind a Windows 11-gyel együtt települt a számítógépre, ingyenesen – és minden funkciójukat az új Outlook programba építette be a cég.

2025. január 1-jétől többé már nem fog tudni e-maileket küldeni és fogadni a Postával, de a másik két program sem lesz többé teljes értékűen használható. Jó hír, hogy minden e-mail, naptáresemény és névjegy exportálható az új Outlookba, amihez ide kattintva talál egy magyar nyelvű útmutatót – de előtte innen kell letölteni az új programot a Microsoft Áruházból.

Most lesz csak igazán jó a windowsos Jegyzettömb, hasznos újdonság érkezik

A Wordpad kivezetésével párhuzamosan a Microsoft egyre több új funkciót épít be a Jegyzettömbbe. A program lassan már nem is fog hasonlítani a régi önmagára: több fül, szövegformázási opció, sőt, most már a mesterséges intelligenciára épülő funkciók is a repertoár részét képezik.

Funkciók terén nagyjából ugyanazt kínálja az új Outlook, mint a megszűnő programok – csak egy egyesített felületen. A Windows egy jövőbeni frissítése bizonyára majd eltávolítja a már használhatatlan programokat a rendszerről, de az adatok exportálására január 1. után is lesz még mód.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

hvg360 Fetter Dóra 2024. december. 28. 07:00

„Három kérdés, és kiderül, felkészültek vagyunk-e váratlan vészhelyzetekre – ezen a teszten a lakosság fele elvérezne”

Van, aki túlaggódja, és van, aki félvállról veszi a ránk leselkedő veszélyeket, legyen szó háborúról, klímakatasztrófáról vagy csak egy kiadós áramszünetről. A kormány háborús veszélyről beszél, de nem tartja fontosnak az ország, az emberek felkészítését váratlan helyzetekre. Vasárus Gábort, a Hun-Ren KRTK Regionális Kutatások Intézete tudományos munkatársát arról kérdeztük, mit lehetne tenni azért, hogy valóban senkit ne érjen készületlenül, ha jönne a baj.