Egyelőre csak a tervezőasztalon létezik a Sky Magnetar nevű repülőgépnek a koncepciója, ami a NASA fejlesztésével is felvenné a versenyt.
A Concorde 2003-as nyugdíjazása óta nincs olyan repülőgép a polgári légiközlekedésben, ami a hangsebességnél jóval gyorsabban lenne képes utasokat szállítani. A NASA azonban már javában dolgozik egy ilyen modellen, ahogy a Boom Supersonic is, az eredményeik pedig ígéretesek. A versenybe most még egy repülőgép szállna be, igaz, egyelőre csak képeken létezik.
A Sky Magnetar nevű repülőgép látványtervének megszületése a dizájnerként dolgozó Oscar Vinalsnak köszönhető. A jármű a Luxury Launches beszámolója szerint 112 méter hosszú lenne, ami a Dyson egy speciális – szintén csak koncepció szintjén létező – hajtóművét kapná meg. A repülőgépbe hidrogént kellene tankolni, vagyis a jármű közlekedése környezetbarát lenne, a hajtóművek az üvegházhatású gázok helyett csupán vizet juttatnának a légkörbe. Vinals szerint a négyszárnyas kialakításnak köszönhetően maximális teljesítményt nyújtana a légi jármű nagy és alacsony sebesség mellett is.
Vinals úgy számol, ha a gép eléri az utazósebességet, akkor 90 perc alatt tudná megtenni a New York és London közötti távolságot. Ez egyébként 6760 km/h-s maximális sebességet jelentene, ami a hangsebesség ötszöröse, és ami a Concorde-hoz képest háromszor nagyobb sebességet jelent. Ezt többek között a rakétákra nagyon hasonlító kialakításával érné el a tervező, ami a légellenállást segít minimalizálni.
Hogy Vinals elképeléséből lesz-e valaha valódi repülőgép, egyelőre nem tudni. Ahogy azt sem, az átlagos utazóra milyen hatással lenne a Mach 5-ös sebesség.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.