Tech HVG 2024. június. 12. 13:03

Japán munkacsoportot hozott létre a rejtélyes UFO-észlelések kivizsgálására

Korábbi védelmi miniszterek és volt magasrangú tisztségviselők is helyet kaptak abban a munkacsoportban, mely a rejtélyes égi jelenségek kivizsgálására jött létre. A cél azonban nem elsősorban az idegen életformák utáni vizsgálódás.

Egy munkacsoportot hívott létre és UFO-vizsgálatot indít Japán, miután az országot a Pentagon tavalyi jelentése a furcsa légi jelenségek „melegágyaként” említette.

A japánok ugyanakkor a jelek szerint nem elsősorban az idegen életformákra kíváncsiak, hanem arra, hogy milyen drónok vagy fegyverek lehetnek ezek a rejtélyes objektumok. A munkacsoport – írja a CBS News – több mint 80 tagot számlál, és volt védelmi miniszterek is helyet kaptak benne. A cél, hogy fokozzák Japán azon képességét, hogy észlelni és elemezni tudják az azonosítatlan légköri jelenségeket (UAP).

„Elképesztő felelőtlenség lenne részünkről, ha beletörődnénk, hogy valami ismeretlen, és szemet hunyunk az azonosítatlan dolgok felett” – mondja Hamada Jaszukazu, a munkacsoport tagja, korábbi védelmi miniszter.

NASA: Nem ufók okozzák a rejtélyes égi jelenségeket, de nem tudjuk, hogy mik

Bill Nelson, a NASA igazgatója csütörtökön közölte, mire jutott a kilenc hónapon át dolgozó, 16 tudósból álló független vizsgálóbizottság.

Japán például feltételezi: több, az ország égboltján az elmúlt években repülő azonosítatlan tárgy is kínai léggömb lehetett. Ha ezek valójában korszerű, titkos fegyverek, vagy kémdrónok, az nemzetbiztonsági veszély lehet Japán számára.

Az ország törvényhozása arra fog törekedni, hogy hozzanak létre Japánban is egy, a rejtélyes észlelések kivizsgálására szakosodott hivatalt a Pentagonhoz tartozó AARO mintájára. Az amerikai hírszerzéssel történő együttműködést is erősítenék.

Egy 2023-as felmérés szerint 10-ből 2 tudós állítja, hogy van valamilyen tapasztalata ufókkal – erről itt írtunk bővebben.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

hvg360 Pálúr Krisztina 2025. január. 03. 19:45

„Szüleink és nagyszüleink rutinszerűen spóroltak” – de lehet-e egyszerre takarékoskodni és egészségesen étkezni?

Érezhetően tovább drágultak az élelmiszerek, sokaknak kell még szorosabbra húzni a nadrágszíjat, és ez nem kellemes érzés. Balázs Barbara újságíró és takarékos gasztroblogger könyve útmutató ahhoz, hogyan lehet a házikoszttal takarékoskodni, milyen a mértékletes konyha, és hogyan győzhetjük le a kisebbségi komplexusainkat, ha főzésről van szó. <strong>Mit érdemes megtartani a régi idők szokásaiból</strong>, és hogyan spóroljanak, akik speciális diétára szorulnak?