Ha valaki úgy gondolja, jobb, viccesebb hangulatjeleket tudna készíteni, mint amit a mostani, amúgy cseppet sem szegényes emoji készlet kínál, az hamarosan bebizonyíthatja a rátermettségét. A nemsokára érkező iOS 18-ban ugyanis lehetőség lesz egyedi hangulatjeleket készíteni az iPhone-nal.
Június 10-én, jövő hétfőn kezdődik az Apple éves fejlesztői konferenciája, a WWDC 2024, és azt már tudni, hogy a középpontban az Apple mesterséges intelligenciával kapcsolatos fejlesztései állnak majd. Ezekről a témákról írt a Bloomberg ismert Apple-elemzője, Mark Gurman a hírlevelében.
Információi szerint az Apple új MI-stratégiájának a középpontjában a Project Greymatter áll. Ez egy mesterségesintelligencia-eszközkészlet, amelyet a vállalat olyan alapvető alkalmazásokba integrál majd, mint a Safari, a Photos és a Notes, illetve olyan operációs rendszer-funkciókat is tartalmaz, mint például a továbbfejlesztett értesítések.
Gurman szerint a MI-rendszer úgy fog működni, hogy a kevésbé számításigényes MI-funkciók nagy részének a feldolgozása az eszközön történik, azonban ha egy funkció több számítási teljesítményt igényel, akkor a munka a felhőbe kerül. Az Apple az új mesterséges intelligencia funkciókat mind az iOS 18-ban, mind a macOS 15-ben megjelenteti, és mindkét operációs rendszer tartalmazni fog olyan szoftvert, amely meghatározza, hogy egy feladatot az eszközön vagy a felhőn keresztül kell-e kezelni. Az eszközön található funkciók többségét az elmúlt egy évben kiadott iPhone, iPad és Mac chipek támogatják. A felhőkomponenst eközben az adatközpontokban elhelyezett M2 Ultra chipek hajtják majd – ezt Gurman korábban már részletezte.
A szakember egy igen érdekes iOS-es újításról is beszámolt. Egy igazán kiemelkedő funkcióról van szó, amely beviszi a generatív mesterséges intelligenciát a hangulatjelekbe. Az Apple ugyanis egy olyan szoftvert fejlesztett, amelyik a felhasználók által írt szövegek alapján készít egyedi emojikat. Ez lehetőséget kínál az iPhone-felhasználóknak arra, hogy az Apple által jelenleg kínált hangulatjel-kollekción túl minden helyzetre saját elképzelésük alapján készült, egyedi hangulatjeleik legyenek.
Az Apple azt is lehetővé fogja tenni, hogy a felhasználói ne csak az alkalmazásikonok színét tudják majd megváltoztatni, hanem bárhová elhelyezhetik majd azokat a kijelzőn. Így gyorsan meg lehet találni az összes közösségimédia-alkalmazását, ha azokat ugyanaz a szín jelöli, akárcsak az összes egészséggel kapcsolatos alkalmazást, ha azokat pedig egy másik.
Úgy tudni, hogy a WWDC-n is szóba kerül majd az OpenAI és az Apple között hamarosan létrejövő partnerség, amely a ChatGPT generatív mesterséges intelligencia chatbotot az iOS 18-ra hozza. Állítólag az Apple saját, házon belüli chatbotja elmarad a ChatGPT-től és a Google Geminijétől is, ezért a vállalat találkozott mindkét nagy céggel. Annak ellenére, hogy a legfrissebb hírek szerint az Apple és az OpenAI közel áll a megállapodáshoz, az Apple továbbra is azt tervezi, hogy a Google-lal is köt egy megállapodást, ugyanis nem szeretné magát teljesen kiszolgáltatni Sam Altmannek.
Gurman még az év elején mondta, hogy az iOS 18 az iOS történetének egyik legjelentősebb frissítése lesz. Néhány nap múlva megtudjuk, tényleg igaza volt-e.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.