A Champions of Otherworldly Magic nevű játékot fejlesztő cég egy digitális művészt bízott meg azzal, hogy hozza létre a játékban használható kártyákat. A vállalat azt mondja: sokkal olcsóbb ez a szaktudás, mintha egy egész csapatot alkalmazni kellene.
Fél év alatt 90 000 dollárt (32,4 millió forint), vagyis havonta mintegy 15 000 dollárt (kb. 5,4 millió forint) fizetett ki a Champions of Otherworldly Magic nevű digitális kártyajáték fejlesztője egy mesterséges intelligenciához (MI) értő szakembernek, aki a mesterséges intelligencia segítségével alkotta meg a kártyákat – számolt be róla a PC Gamer.
A cikk szerint az a legkevésbé sem érdekli a vállalatot, hogy a megbízott művész/MI-szakember havonta csupán 10 órát foglalkozik a projekttel, de ez senkit nem zavar, lényeg, hogy az eredménnyel elégedettek.
A kártyákon szereplő figurák evolúciója következetes, nincsenek olyan bakik, amiket a mesterséges intelligencia még elkövet (például extra ujjak), emellett pedig a színek és a képi világ is egységes. Ennek az a titka, hogy az MI-vel generáltatott képeket a digitális művész még korrigálja
Miles Malec, a Champions TCG társalapítója és vezérigazgatója a gameroldalnak azt mondta, hat hónap alatt 1000 képet készített a cégnek az ismeretlen művész, aki MI ismerete mellett állítólag 15 éves digitális művészeti tapasztalattal rendelkezik.
Bár sokan hitetlenkednek azzal kapcsolatban, hogy megéri-e egy embernek ennyit kifizetni, Malec úgy látja, sokkal több pénzbe és időbe kerülne, ha egy külön művészcsapatot szerződtetne le a cég ugyanerre a feladatra.
A vállalat eddig 500 ezer dollárt (kb. 184,4 millió forintot) keresett a digitális kártyák eladásaiból.
A cég közölte: bárki készíthet hasonlókat, és ha sikerül megütnie a megfelelő szintet az elkészült kártyákkal, akkor asszisztensként felveszik őt a céghez.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.