Immáron kettő is van a gpt2 chatbotból, de csak két különleges paranccsal lehet előhívni őket – és Sam Altman, az OpenAI vezérigazgatója már utalgat rájuk.
Ismét elérhető a legrejtélyesebb mesterséges intelligencia, a gpt2 chatbot, valamint egy újabb társa is – derül ki a Gizmodo cikkéből.
A chatbot április végén, május elején bukkant fel az egyik nagy nyelvi modellek teljesítményét mérő webhelyen, az LMSYS Orgon. Ez egyúttal azt is jelentette, hogy semmit nem tudni a hátteréről – az oldal lényege éppen ez, hogy elfogulatlanul, a fejlesztőt nem ismerve lehet próbálgatni az MI-ket és felmérni a képességeiket.
Ami azonban különlegesebbé teszi a gpt2-t, az az, hogy látszólag nem egy garázsprojekt, mert elképesztően erős: a felhasználók szerint az OpenAI-féle GPT-4 szintjén van, sőt, a matematikai problémák megoldásában egyesek szerint még jobb is.
Egy ilyen modell betanítása elképesztően költséges, így a kérdés inkább az, hogy melyik nagy cég állhat mögötte. A képességei miatt azonban pillanatok alatt rendkívül népszerű lett, annyira, hogy a váratlan érdeklődés terhe miatt átmenetileg le is állították. Csak napokkal később, most hétfőn bukkant fel újra, ráadásul már nem is egyedül.
Kicsit azonban el vannak rejtve az LMSYS Org oldalán: míg a legtöbb chatbotot egy egyszerű menüt legördítve, kiválasztás után el lehet indítani, a két rejtélyes chatbot az LMSYS Chatbot Arena (battle) oldalról hívható elő. Itt kell beírni az „im-a-good-gpt2-chatbot” („Én egy jó gpt2 chatbot vagyok”) vagy az „im-also-a-good-gpt2-chatbot” („Én is egy jó gpt2 chatbot vagyok”) parancsok valamelyikét. Hogy melyik jön elő, az véletlenszerű a Gizmodo szerint.
No, és ki öntött egy kannányi olajat a rejtély tüzére? Mint előzőleg, úgy most is Sam Altman, a ChatGPT-t fejlesztő OpenAI vezérigazgatója. A gpt2 chatbotok visszatérése előtt egy nappal ugyanis csak annyit posztolt az X-re, hogy
„im-a-good-gpt2-chatbot”.
Igen, pontosan azt a parancsot, amivel később elő lehetett hívni a rejtélyes MI-ket. Sokan ezt egyenesen megerősítésként kezelik, hogy valóban a cég áll a gpt2 chatbot(ok) mögött, és valóban nehéz nem valami ilyesmit feltételezni – elvégre, honnan tudott a chatbotot előhívó parancsról egy nappal az újbóli visszatérése előtt?
Spekulációk vannak a neten szép számmal, de biztosat egyelőre képtelenség mondani. Lehet – de tényleg csak: lehet –, hogy ez már a GPT-4.5 Turbo előszele, és ezt tesztelgeti az OpenAI.
A rejtélyes chatbotot ezen az oldalon lehet tesztelni vagy összevetni egy másik, ismert nyelvi modellel.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.