Már meg is érkezett a válasz a DeepSeek mindent elsöprő MI-jére – ráadásul Kínából
Az Alibaba kiadta a Qwen 2.5-Max nyelvi modelljét, mely az ígéret szerint jobb, mint a DeepSeek, az OpenAI és a Meta hasonló megoldása.
Az Alibaba kiadta a Qwen 2.5-Max nyelvi modelljét, mely az ígéret szerint jobb, mint a DeepSeek, az OpenAI és a Meta hasonló megoldása.
Egyelőre a Google a legnépszerűbb kereső a világon, azonban többen is szeretnék magukénak ezt a címet. Már több mesterséges intelligenciával dolgozó kereső- és információszerző eszköz is bejelentkezett, és bár a Google még jóval dominánsabb, azért érdemes komolyan vennie az új kihívókat. Már csak azért is, mert a felhasználók egyre gyakrabban keresnek más lehetőséget a hagyományos keresési élmény helyett.
Nagyot változtatna az Apple a digitális asszisztensén, aminek bizony már ideje volt. A mostani terv ambiciózus: az asszisztens a legnépszerűbb chatbotokkal versenyezne, igaz, a megvalósításra egy picit még várni kell.
A Magic 7 csúcskészülékek bemutatása pár nappal a MagicOS 9.0 operációs rendszerről is lerántotta a leplet a Honor, mely az Android 15-re – és a mesterséges intelligenciára – épül.
A krakkói OFF Radióban néhány hete elküldték az újságírókat, és virtuális munkatársakkal kezdtek kísérletezni. A várt siker elmaradt.
Érvelésben, kódolásban, és többlépéses problémák megoldásában is jobb lett az o1 nevű OpenAI modell a cég korábbi modelljeihez képest, de azért még ez sem tökéletes.
Az, hogy az OpenAI mesterséges intelligenciája, a ChatGPT nem hibátlan, közismert. Ezért most képzelje el, hogy van egy mesterséges intelligenciás szuperszerkesztő, amely hibákat keres a ChatGPT által előállított kódban. Ilyen a szintén az OpenAI fejlesztett a CriticGPT.
A ChatGPT mögött állóval egyenértékű a tudása annak az új nyelvi modellnek, amelyet a Meta tett elérhetővé. További jó hír, hogy nyílt forráskódú, tehát szabadon használhatják a fejlesztők – emellett érkezik egy fotós újdonság a Messengerbe és az Instagramba is.
Az állatok nem tudják elmondani, ha fáj valamijük, legfeljebb panaszos hangokat hallatnak. De azt akkor is megteszik, ha éhesek vagy egyéb kényelmetlenséggel szembesülnek. Egy mesterséges intelligencián alapuló alkalmazás előtt viszont nincs titok: jelzi, ha fájdalmat érez a cica.
Szintet lépett a ChatGPT új változatának fejlesztése, valamint egy biztonsági bizottságot is életre hívott a cég.
Hiába van az emberen fejhallgató, a környezeti hangok azért átütnek rajta. Vannak köztük hasznosak, kellemesek és persze zavaróak is. Egy új kutatás viszont bizonyította, a mesterséges intelligencia különbséget tehet ezek között, és ennek alapján szűrhet.
A mesterséges intelligencia éllovasa, az OpenAI egyik legstabilabb partnere a Microsoft, meg is kap minden segítséget, no meg élvonalbeli technológiát tőle. Redmondban ennek ellenére úgy gondolják, azért nem árt a saját nagy nyelvi modell sem, és ambiciózus fejlesztésbe fogtak.