Az ENSZ Közgyűlése csütörtökön fogadta el az első mesterséges intelligenciáról, ami többek között az új technológiák hasznából való egyenlő részesedést hangsúlyozza.
Az ENSZ első mesterséges intelligenciáról szóló határozata, amit megszavazott mind a 193 tagállam képviselője, célként fogalmazza meg, hogy csökkenjen a digitális szakadék a fejlett országok és a szegényebb, fejlődő államok között, valamint azt is, hogy minden szereplő ott ülhessen az asztalnál, amikor a mesterséges intelligencia felhasználásáról szóló tárgyalások zajlanak. Ezen kívül azt is rögzíti, hogy szükségesnek mondja a további tárgyalásokat a mesterséges intelligencia szabályozásáról.
Az Egyesült Államok által előterjesztett határozati javaslat (aminek 123 ország volt társ-előterjesztője) elismeri, hogy a mesterséges intelligencia fejlesztései rendkívül felgyorsultak, ugyanakkor sürgetőnek minősíti a globális egyetértést az új technológia által létrehozott rendszerek biztonságáról és megbízhatóságáról.
A Fehér Ház üdvözölte a dokumentum egyhangú elfogadását, a mesterséges intelligencia alkalmazásának és felhasználásának alapelveit felvázoló határozatot. Kamala Harris alelnök közleményében az amerikai adminisztráció elkötelezettségét hangoztatta a nemzetközi normák és szabályok kialakításában a fejlődő technológiákat tekintve.
Linda Thomas-Greenfield, az Egyesült Államok ENSZ nagykövete különösen jelentősnek mondta, hogy a világ egységesen kiállt a fejlődés elősegítése mellett olyan időkben, amikor kevés dologban ért egyet.