A mesterséges intelligenciát is bevetették a Google Térkép leglátványosabb funkciójához.
A Google tavaly tavasszal mutatta be térképszolgáltatása új navigációs nézetét, amely rendkívül látványosra sikeredett. Ez az Immersive View nevű funkció, ami azóta már Magyarország néhány, turisták által kedvelt és látogatott helyével kapcsolatban is elérhető.
Az újfajta nézet a hagyományos navigáció és az Utcakép egy furcsa ötvözete, amit a mesterséges intelligencia is segített felépíteni. Hogy mindez hogyan történt, arról eddig kevés szó esett, a CNet azonban részben fényt derített erre.
Kiderült, hogy a vállalat különféle kamerákat szerelt fel az autókra, a hátizsákokra és a repülőgépekre, hogy aztán ezek képeit kombinálva valósághű virtuális 3D-s helyszínmodelleket hozzon létre.
A Google kezdetben a közismert autójával járta a városokat, hogy rögzítse a Street View-hoz szükséges képeket. Ezután sikerült annyira lecsökkenteni a rendszer (eredetileg 226 kg-ot nyomó) méretét, hogy egy hátizsákba is belefér az egység, így azokat a területeket is fel lehet térképezni, ahová az autó nem tud behajtani.
Ahhoz azonban, hogy az Immersive View elkészülhessen, elengedhetetlenek a repülők: az azokra szerelt kamerák által rögzített képekkel hozható létre a látott terület 3D-s modellje.
A fejlesztés komoly előnye, hogy nem statikus képet jelenít meg egy adott területről. Ehelyett rekonstruált animációkkal dolgozik, hogy megmutassa például azt, hogy a nap különböző szakaszaiban milyen forgalomra lehet számítani egy adott útszakaszon. Emellett azt is láthatja a felhasználó, különböző időjárási körülmények között hogyan néz ki az adott terület.
A fejlesztés egyelőre csak a világ nagyobb városaiban – többek között Amszterdam, Berlin, Dublin, Firenze, Las Vegas, London, Los Angeles, New York, Miami, Párizs, Seattle, San Francisco, San Jose, Tokió, és Velence – érhető el, illetve ahogy a cikk elején is említettük, Budapest bizonyos látványosságainál.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.