25 milliót ad a Filmintézet a Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készülő dokura
Film készül a Lúdas Matyi, a Gusztáv, a Mézga család és a Kérem a következőt! alkotójáról.
Film készül a Lúdas Matyi, a Gusztáv, a Mézga család és a Kérem a következőt! alkotójáról.
Az első magyar Oscar-díjas animációs rövidfilm, <em>A légy </em>(1980) és a <em>Macskafogó</em> (1986) óta nehéz nem úgy tekinteni az animációra, mint a magyar filmgyártás egyik megkerülhetetlen részére. Hogy mennyire tehetséges animátoraink vannak, azt jól példázza Buda Flóra Anna francia támogatással megvalósult, számos nemzetközi díjat besöprő<em> 27</em>-jének tavalyi sikere. Most pedig rövid időn belül két alkalommal is előtérbe került a műfaj: októberben a Friss Kakas Animációs Filmnapok főszereplője volt a magyar animáció, november végén pedig 22. alkalommal tartják Budapesten az Anilogue Nemzetközi Animációs Filmfesztivált. Ebből az apropóból mutatunk be három friss magyar animációs rendezőt és munkájukból némi ízelítőt.
A Nemzeti Filmintézet által támogatott produkció Dargay Attila filmterve és figuratervei nyomán készül.
Ingyenesen láthatják a teljes programot a nézők.
Vuk, Nyócker vagy Fehérlófia? Grabowski, János vitéz vagy Szaffi? Februárban kiáltotta ki a Nemzeti Filmintézet 2024-et a magyar animáció emlékévének, mi pedig összeszedtük és rangsoroltuk a 12 legjobb egész estés magyar animációs filmet.
Van egy kevesek által ismert beállítási menü az androidos telefonok operációs rendszerében, melyen keresztül több mindent módosítani lehet a készüléken. Ezek egyikével egész jól fel lehet pörgetni a telefont.
A Kék Pelikan című, minden tekintetben elképesztően izgalmas magyar film egy rettentően érdekes sztorit mutat be – hogy hogyan hamisította a kilencvenes években a nemzetközi vonatjegyeket pár talpraesett magyar srác –, és már ez is épp elég lenne, mégis ezer más okból is érdemes megnézni. Kritika.
A mesterséges intelligenciát is bevetették a Google Térkép leglátványosabb funkciójához.
Rövid időn belül a második érdekes MI-megoldását mutatja be az Apple egy tanulmányban, a Keyframe nevű eszközzel állóképből lehet animációt készíteni.
Ha egy YouTube-videót nézünk, egyelőre nem változik közben a megtekintések és a kedvelések száma. Ezen készül változtatni a Google, hogy jóval dinamikusabban, valós időben mutassa ezeket a videoértékelő jellemzőket. Kérdés, hogyan fogadják ezt a felhasználók, mert egyelőre nem kíséri túl nagy lelkesedés.
Jópofa apróságot rejtett el a keresőben a Google, csak rá kell keresni hozzá a Halloween-re.
Ha lenyűgözné ismerőseit, követőit, akkor osszon meg velük animált posztokat. Ebben az alábbi, magyar nyelven is elérhető weboldal segíthet.