A Google első mesterségesintelligencia-alapú chatbotja, a Bard csak több hónapnyi csúszással vált elérhetővé Európában, és most ugyanúgy késik a minden másnál jobbnak ígért Gemini is.
Nemrég mutatkozott be a Google új mesterséges intelligenciája, a Gemini, amelyről fejlesztői úgy gondolják, segítségével a Google letaszíthatja a trónról a ChatGPT-t. Ígéretesnek tűnik a fejlesztés, még annak ellenére is, hogy a videóról, amit közzétett róla a Google, kiderült, hogy valójában kamu az egész.
Hiába azonban a Google nagyszabású terve, Európában egyelőre biztosan nem fogja elsöpörni a ChatGPT-t. Az oka ennek igen prózai: az európai adatvédelmi szabályozás, vagyis a GDPR.
A Google közlése szerint a Gemini Prót – merthogy többféle verzió is készül belőle – december 13-tól már megkapják majd a fejlesztők, a Bardba pedig már most beépítette a vállalat az újdonságot. Csakhogy hiába, az Európai Unió, valamint az Egyesült Királyság felhasználóinak egyelőre várniuk kell a használatára.
Túl későn túl kevés? Mégis mi a helyzet az Apple mesterséges intelligenciájával?
Nem ez az első eset, hogy az Apple nincs az élen egy újdonságnál, miközben szép lassan azért érleli a sajátját. Amikor pedig előrukkol vele, az tényleg közel van a tökéleteshez. Kérdés, hogy a mesterséges intelligencia előretörésének világában mennyire kifizetődő ez a stratégia.
Hogy mikor válhat elérhetővé a szolgáltatás, arra nincs hivatalos céldátum. Az biztos, hogy korábban a Bardra is várniuk kellett a felhasználóknak: a Google még 2023 márciusában adta ki a szolgáltatást, de Európában csak 2023 júniusában kapott zöld utat a használata – írja a The Next Web. Magyarországon július közepén vált elérhetővé.
Ami biztos: a tervek szerint a Gemini Próval felturbózott Bard minden országban elérhető lesz, ahol a chatbotot eddig is használni lehet, így Magyarországon is használható lesz az okosabb MI. 2024-ben érkezni fog egy még komolyabb változat is, amint befut a Gemini Ultra – ez lesz a Bard Advanced, mely már fizetős lesz, de ennél többet egyelőre nem tudni róla.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.