A 86 éves Kenneth Ohm azt szeretné, ha a jövő civilizációjának sikerülne meghódítania az univerzumot, ebben pedig úttörő szerepet szán saját magának.
Az amerikai Celestis nevű cég évek óta foglalkozik emberi maradványok űrbe juttatásával. Legutóbb egy négy amerikai elnök maradványait tartalmazó DNS-kapszula indításának tervével kerültek a hírkbe.
A The New York Times nemrég hét olyan emberről írt, akik szerződést kötöttek a Celestisszel. Közülük is érdemes megemlíteni a 86 éves fizikust, Kenneth Ohmot, akinek nemcsak a hamvait, hanem a DNS-ét is a Hold déli pólusához fogják szállítani.
A tudós azért szeretné, hogy a DNS-e eljusson a Holdra, mert abban bízik, hogy vagy az emberiség fogja tudni felhasználni egy nap, vagy egy idegen civilizáció. Utóbbi például arra, hogy nyit egy intergalaktikus állatkertet, benne egy élő Ohmmal, vagy azért, hogy klónhadsereget gyártsanak belőle, amivel aztán meghódítjuk az univerzumot.
Bár az ötlet finoman szólva is furcsán hangzik, alapvetően nem ördögtől való elképzelés, hogy az eltárolt DNS-t egyszer újra fel lehessen használni. Állatokat sikerült már klónozni, az ember újrateremtésének pedig jelenleg főleg etikai, erkölcsi és vallási akadálya van, nem pedig technológiai.
Egy óriási lencsével 1600 Celsius-fokon megolvasztanák a Hold porát
A Hold pora sok fejfájást okozhat az égitesten bázisok létrehozásán gondolkodó tudósoknak, embereknek. Van már elképzelés arról, hogyan lehetne tompítani a bosszúságot.
A Celestis többi ügyfelének ennél azért kevésbé extrém indoka van arra, hogy miért szeretné a maradványait a Holdra juttatni. Egyikük régóta küzd a rákkal, és szeretné, ha felesége hamvaival együtt a Holdon találna örök nyugalomra, míg egy másik ügyfél úgy nőtt fel, hogy az Apollo-küldetéseket nézte a televízióban, és megfogadta, hogy egyszer eljut a Hold felszínére.
Azt nem tudni, mikor indul útnak a Celestis ezen küldetése.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának tudományos felfedezésekről is hírt adó Facebook-oldalát.