Évekre szóló együttműködési megállapodást kötött az amerikai Shield AI és az ausztrál Sentient. A cél, hogy olyan felderítő repülőgépet készítsenek, ami olyan dolgokat is észrevesz, amik nemhogy az emberi szem, de még a hagyományos radarok előtt is rejtve maradnak.
Nagyot lendíthet a mesterséges intelligencia fejlődésén az az együttműködési megállapodás, amit múlt héten írt alá a védelmi szektor két meghatározó szereplője. Az ausztrál Sentient Vision Systems (Sentient) és az amerikai Shield AI olyan csúcstechnológiás megfigyelőrendszer kifejlesztésén dolgozik majd együtt, amely képes valós időben észlelni és követni a célpontokat – írja az Interesting Engineering.
A rendszer a mesterséges intelligencia segítségével működik majd. Feladatai közé tartozik, hogy riasztást adjon le az alkalmazó hadsereg számára a vélt fenyegetéssel kapcsolatban.
A tervek szerint az amerikai hadsereg pilóta nélküli, függőleges fel- és leszállásra képes V-Bat nevű eszközébe építik be a Sentient ViDAR AI megoldását. Ez egy fejlett optikai érzékelő, amely nagy területet képes pásztázni a szárazföldön és a tengeren, és azonosítani azokat az objektumokat, amelyek az emberi szem vagy a hagyományos radarok számára láthatatlanok.
A V-Bat a Hivemind nevű szoftvert is megkapja majd. Az lehetővé teszi, hogy nehéz környezetben is képes legyen navigálni, és magától alkalmazkodjon a változó környezethez.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.