A videók készítői új eszközöket, a nézőik pedig újfajta videókat találnak hamarosan a platformon. A mesterséges intelligenciára épülő megoldásokat hamarosan mindenki megkapja.
Az elmúlt évek talán legnagyobb változása érkezik a YouTube-ra: a videómegosztó platform több pontján is találkozhatunk a jövőben azokkal az eszközökkel, amelyek mögött mesterséges intelligencia dolgozik.
A cég közlése szerint az egyik ilyen a Dream Screen nevű új funkció, ez a rövid videók készítését segíti. Használatához nem kell mást tenni, mint egy szövegbeviteli mezőbe beírni a megfelelő parancsot, a mesterséges intelligencia pedig legenerálja a kért képet vagy videót, amit aztán beépíthető a saját tartalomba.
Az eszközzel a teljesen új tartalom generálása mellett például megváltoztathatjuk egy rögzített videó hátterét, így gyakorlatilag bármilyen környezetet teremthetünk majd magunknak. A cég közlése szerint az új funkció tesztelése már elkezdődött, a kiválasztott felhasználók már hozzá is férhetnek.
Egy másik igen fontos újdonság a YouTube Create. Ez egy új mobilalkalmazás, mellyel azon tartalomgyártók munkáját szeretné segíteni a platform, akik a telefonjukat használják a videók elkészítésére. Az újdonsággal vágni és szerkeszteni, feliratozni és narrálni is lehet. Segítségével zenéket, szűrőket, effekteket és átmeneteket is alkalmazhatunk a videóknál. Az alkalmazást jelenleg csak néhány kiválasztott országban, és csupán az androidos felhasználók tesztelhetik.
A videósok egy másik, szintén igen fontos területen is megkapják majd a mesterséges intelligencia támogatását. A cég bejelentése szerint érkezik a YouTube Studióba az az MI-alapú eszköz, amely személyre szabott információkat kínál az egyes videók statisztikáival kapcsolatban. Ezt ennél pontosabban nem fejtették ki, de azt elárulta a vállalat, hogy kutatása során a megkérdezett tartalomgyártók 70 százaléka számolt be arról, hogy az adatok segítik a kreativitását.
Ehhez kapcsolódik, hogy jön majd a mesterséges intelligenciára épülő keresési mód a YouTube hangkönyvtárában. Használatához szövegesen kell majd beírni, hogy miről szól a videó, milyen a hangulata, milyen képek láthatók benne, a rendszer pedig rangsorba állítva ad majd egy dallistát, amit érdemes lehet felhasználni hozzá.
Az egyik legizgalmasabb újdonságnak azonban egész biztosan az Aloud nevű funkció ígérkezik. A YouTube közlése szerint ez különböző nyelvekre szinkronizálja le az általunk készített videókat. Tehát nem feliratozza, hanem szinkronizálja. (Ennek működésétől korábban már közzétettek egy bemutatót, ide kattintva nézheti meg.)
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.