Mesterséges intelligenciára (MI) alapuló energiamenedzsment-megoldást jelentett be a Schneider Electric. Az újdonsággal a vállalati döntéshozók az eddigieknél gyorsabban férhetnek hozzá a cégük energiafelhasználási és fenntarthatósági adataihoz. Az új rendszer zártkörű béta tesztje szeptemberben indul és várhatóan az év végén, illetve 2024 elején lesz szélesebb körben is elérhető.
A Schneider Electric az idén a mindennapok részévé vált – például a ChatGPT mögött is dolgozó – nagy nyelvi modell (Large Language Model, LLM) technológiát használva hozta létre Resource Adivsor nevű energiamenedzselő szolgáltatásába beépített digitális segítőtársat, a Copilotot.
A megoldás fejlettebb adatelemzéssel, vizualizációval, döntéstámogatással és teljesítményoptimalizálással támogatja a cégek energetikai és fenntarthatósági csapatait. Az újdonság felhasználói könnyedén lekérdezhetnek adatokat, ábrákat hozhatnak létre, és értékes információkhoz juthatnak. Ez az egyszerűsített megközelítés csökkenti az emberek által végzett adatelemzés szükségességét – közölte a vállalat.
A közlemény emlékeztet, nem ez az első MI-alapú fejlesztése a cégnek, korábbi megoldásai közé tartozik az MI-alapú kockázatoptimalizálás, a számlák érvényességének megállapítására vonatkozó szolgáltatás, illetve a csúcsidőszaki riasztások is.
A bejelentés szerint a Copilot zártkörű béta tesztelése szeptemberben indul, a rendszer pedig 2023 végén vagy 2024 elején lesz szélesebb körben is elérhető.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.