Az okostelefon érték, és ezt a tolvajok is jól tudják. Vannak helyek, ahol kiemelkedően aktívak is, például Londonban. A város vezetői megoldást sürgetnek.
Minden hatodik percben lába kél egy mobiltelefonnak Londonban – írja a BBC, azaz naponta közel 250 telefon „cserél gazdát” a városban. A londoni polgármester és London rendőrfőnöke ezért arra kéri az okostelefon-gyártókat, hogy „tervezzenek ki" a készülékekből olyan ösztönzőket, amelyek lopásra késztetik a bűnözőket.
S hogy mit is jelent ez a fura kérés? A város első emberei úgy gondolják, hogy a szoftvertervezőknek megoldásokat kell kidolgozniuk, hogy ez a bűncselekmény kevésbé legyen kifizetődő. Arra kérik a mobiltelefon-szolgáltatókat, hogy működjenek együtt a bűnüldöző szervekkel és a törvényhozókkal.
Arra kérni a telefongyártókat, hogy „tervezzenek ki” ösztönzőket, nem olyan ostobaság, mint amilyennek először hangzik – írja BBC. Amikor autórádiókat és műholdas navigációs eszközöket loptak ki a város autóiból, az autógyártók a rendőrséggel együttműködve azzal csökkentették a lopások számát, hogy a rádiókat és a műholdvevőket a műszerfalba integrálták.
A rendőrfőnök szerint a jelenlegi gyakorlat, amely lehetővé teszi az ellopott mobilok újbóli regisztrálását a telefoniparon belüli új felhasználók számára, lehetővé teszi a bűnözői piac kialakulását, amely előmozdítja a rablást, a lopásokat és az erőszakos jogsértéseket Londonban. London polgármestere még azt is hozzátette, hogy
„egyszerűen túl könnyű és jövedelmező a bűnözők számára jelenleg az ellopott telefonok újrahasznosítása és eladása".
A rendőrség adatai azt is mutatják, hogy egyre több fiatal rabol és egyre többtől rabolnak. A Londonban sétáló 14-20 év közötti okostelefon-tulajdonosokat különösen fenyegeti az a veszély, hogy ellopják az okostelefonjukat.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.