Olyan alapanyagokból készítettek lenyelhető és emészthető akkumulátort tudósok, amelyek mandulában is megtalálhatók, és a szervezetünk le tudja bontani azt.
Egészen különleges, ehető akkumulátort fejlesztettek ki olaszországi tudósok, ami új távlatokat nyithat a lenyelhető orvosi eszközök energiával történő ellátásában. Nem érdemes elmenni amellett sem, hogy mindez ráadásul olyan alapanyagokból készül, amelyek a mandulában és a kapribogyóban találhatóak meg – derül ki az Advanced Materials folyóiratban közölt tanulmányból.
Mint a BGR kifejti, jelenleg a lenyelhető orvosi eszközök nem emészthetőek, és ha valami probléma lépne fel, vagy az eredeti termeknek megfelelően nem távolíthatóak el, műtétre van szükség.
Itt kerülhet képbe az ehető akkumulátor, ami olyan összetevőkből áll, amelyeket a szervezet könnyen le tud bontani. Az akku központi elektródái a mandulában megtalálható vitaminból, a riboflavinból és a kapribogyóban lévő quercetin értend-kiegészítőből vannak.
Az akkumulátor első prototípusa 0,65 volton tud működni, és újratölthető – utóbbival kapcsolatban azonban apróbb bökkenő, hogy ezt csak a testen kívül lehet elvégezni, tehát ez még egy fejlesztendő terület. Ha azonban sikerül úgy fejleszteni, hogy az emberi szervezetben is tölteni lehessen, az komoly áttörést hozhat a lenyelhető – és emészthető – orvosi eszközök viszonylatában.
Az új akkumulátor, ami a fejlesztők szerint az első ilyen a területen, más, hasonló kutatásokat is ösztönözhet – így még több hasonló felfedezés születhet a jövőben, akár más, fogyasztható anyagokból is.
(A borítókép illusztráció, nem a lenyelhető akkumulátort mutatja.)
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.