Tech hvg.hu 2023. május. 07. 16:03

„Mr. Spock, öné a híd!” – Mostantól bárki beléphet a Star Trek űrhajóinak hídjára, elég párat kattintania a böngészőben

A Star Trek-rajongók számára igazi csemege az a weboldal, ami nemcsak időrendbe szedve mutatja be a sorozatok és filmek űrhajóit, de lehetőséget ad arra is, hogy „testközelből” nézzük meg a legfontosabb helyszínt, a hidat.

Igazán különleges csemegét hozott létre a Roddenberry Archive és a Paramount a Star Trek rajongók számára. Az oldal a sorozatok és filmek legikonikusabb helyszíneit, az űrhajók hídját mutatja be 3D-s modellek formájában, és teszi szabadon bejárhatóvá.

weboldalon – amit a Star Trek: Picard című sorozat harmadik és egyben utolsó évadára emlékezve készítettek el – több tucat űrhajó közül választhatunk, hogy melyik belsejét szeretnénk megnézni. Ezeket időrendi sorrendbe állították, és az Enterprise űrhajó korai verzióitól kezdve a Picardban megismert Enterprise-G-ig bezárólag mindegyiket meg lehet nézni.

Az egészben azonban nem is ez a legjobb, hanem az, hogy akár mászkálhatunk is a hídon. A billentyűzet A-S-W-D gombjaival, valamint az egér segítségével nemcsak bejárhatjuk a díszletet, de akár le is ülhetünk a kapitány, a másodtiszt, a kommunikációs tiszt székébe, vagy bármely másikba.

Roddenberry

A közelebbről megnézhető hidak mellett a Roddenberry Archive néhány olyan videót is kiadott, amelyekben a kulisszák mögé kalauzolnak el a készítők. Az egyikben például az összes Enterprise űrhajót bemutatták, amelyekben a híd évadról évadra változott egy kicsit.

Egy másik videóban a Star Trek: Az új nemzedék (TNG) alkotói mondják el, hogyan alkották meg a produkcióban látható űrhajót és a hidat.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.