Hamarosan hatékonyabb lehet a munka, mivel a Microsoft irodai programcsomagjának több tagjába is megérkezhet a mesterséges intelligencia tudása.
A Microsoft rég volt annyira gyakran a hírek középpontjában, mint az elmúlt hetekben: a redmondi techóriás ezúttal nem elsősorban a Windows operációs rendszerekkel kapcsolatosan hallat magáról gyakran, hanem arról, hogy több milliárd dolláros befektetést hajtott végre a ChatGPT mögött álló OpenAI-ba.
A befektetés célja, hogy a mesterségesintelligencia-alapú, nyelvi tanulást alkalmazó chatbot funkcióit minél több termék mögé beépíthessék: néhány napja például már hivatalosan is bejelentették, hogy érkezik az ezzel felokosított új Bing kereső, valamint Edge böngésző.
Nem áll meg azonban ennyinél a Microsoft: már korábban is voltak információk arra vonatkozóan, hogy több irodai alkalmazásukba (Word, PowerPoint, Outlook) is megérkezhet a mesterséges intelligencia tudása.
A The Verge információi szerint a Microsoft már javában dolgozik azon, hogy a Bing esetében bemutatott, „Prometheus Model” névre keresztelt GPT-verziót kiterjessze a nevezett irodai alkalmazásokba, és néhány héten belül felfedhetik az erre vonatkozó terveiket is – akár már márciusban.
Gúnyolódnak a Google alkalmazottai a cégen, és a ChatGPT-rivális Bardon
Február 7-én mutatta be a Google a ChatGPT riválisának tartott új szolgáltatást, a Google Bardot. A jelek szerint azonban a dolgozók nincsenek elragadtatva tőle.
Ezek a funkciók a Word esetében a helyesírás javítására, az Outlooknál pedig a keresési javaslatok javítására irányulhatnak, de akár egy teljes e-mailre is javaslatokat tehet a mesterséges intelligencia. A PowerPoint esetében a mesterséges intelligencia például grafikonokat hozhat létre.
[Egy külsős fejlesztő alkalmazása már most is lehetővé teszi a ChatGPT használatát a Wordben]
A Microsoft a Google-lel folytatott kiélezett verseny miatt dolgozhat ilyen szélsebesen az újdonságok mielőbbi bevezetésén: Satya Nadella, a vállalat vezérigazgatója azt szeretné, ha a cég vezetővé válhatna a mesterséges intelligencia területén – fűzi hozzá a The Verge.
Mindeközben a Google is dolgozik már a saját megoldásán, az ő fejlesztésük Bard névre hallgat.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.