A számos Apple- és iPhone-ellenes hirdetés dacára úgy tűnik, a Samsungnak nagyon is tetszik, amit az Apple csinál. Legalábbis erre utalnak a legújabb csúcstelefonjával kapcsolatos kiszivárogtatások.
Most már tényleg csak napok vannak hátra a Galaxy S23 csúcstelefonok bejelentéséig (február 1-jén kerül sor a Samsung eseményére), így nem csoda, hogy egyre több az információ a dél-koreai gyártó legújabb androidos csúcstelefonjairól. A Phone Arena figyelt fel egy érdekes renderelésre, amelyen a Galaxy S23 látható oldalnézetben.
Ez persze csak egyetlen kép, amelyből akár túlzásnak tűnhet következtetéseket levonni, azonban ez a dizájn erősen arra utal, hogy a Samsung is követi az Apple „lassú innováció” elképzelését, és nem áll neki versenyezni az egyéb androidos telefonokkal. Ez pedig elég merész stratégia – mutat rá a Phone Arena –, ugyanis míg az Apple-nek nincs vetélytársa az iOS-es telefonok piacán (azaz azt csinál, amit akar), addig a Samsungnak számos androidos konkurenssel kell szembenéznie. Ráadásul a telefonvásárlók többnyire a szemükkel választanak, ezért is fontos a készülék dizájnja.
A 200 ezer forintos Nothing Phone (1) egy remek példa erre. A paramétereit tekintve nem tűnik ki a kategóriájából, a megjelenésével viszont igen, és igazán jól fogadták a felhasználók ezt a telefont. Vagy ott a Xiaomi 13. A kínai gyártó a legvékonyabb előlappal rendelkező telefont készítette el (elorozva e dicsőséget a Galaxy S22-től), sokat adva a megjelenésre. Eközben a Galaxy S23-as telefonok szinte teljesen meg fognak egyezni az elődjeikkel.
Ez pedig nem igazán tetszik a Twitter népének, sokan akik azt sem értik meg, hogy miért nem fél a Samsung attól, hogy a csúcstelefonjai a középkategóriás készülékeihez hasonlítsanak. A Galaxy S23 és a Galaxy A54 várhatóan nagyon hasonlóan fog kinézni, és nemcsak hátulról, hanem elölről is. Ez persze jó hír azoknak, akik Galaxy A54-et szeretnének venni, de talán a többet költeni hajlandó felhasználók egy kicsit kevésbé „különlegesnek” érzik magukat ettől.
Ugyanaz a Samsung, aki az elmúlt 2-3 évben az Apple „biztonságos, de lassú” frissítési stratégiáját utánozta, továbbra is nyíltan piszkálja a cupertinóiakat az „innováció hiánya” miatt. A Phone Arena ugyan megjegyzi, hogy távol áll tőle bírálni egy több milliárdos vállalatot, de azért a következtetése logikus: a Samsungnak (valószínűleg) több kockázatot kellene vállalnia, és (talán) fel kellene hagynia az Apple gúnyolásával.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.