A Meta azzal vádolja a Voyager Labs nevű céget, hogy több mint 600 ezer Facebook-felhasználóról gyűjtött adatokat, hogy aztán értékesítse azokat.
Pert indított a Meta a Voyager Labs nevű cég ellen. A vád szerint a vállalat több mint 38 ezer kamu fiókot hozott létre a Facebookon, hogy aztán több mint 600 ezer felhasználóról gyűjtsön adatokat. A Meta szerint a cég – melynek fő profilja a megfigyelés – bejegyzéseket, kedveléseket, az ismerősök listáját, fényképeket és megjegyzéseket gyűjtött össze, de a csoportokról és az oldalakról is szerzett információkat.
A Meta azzal vádolja a céget, hogy az a Surveillance Software nevű program segítségével álcázta a tevékenységét. A Facebook mellett állítólag az Instagram, a Twitter, a YouTube, a LinkedIn és a Telegram felhasználóiról is gyűjtött adatot, hogy aztán pénzért adja el azt.
273 milliárdot fizet a Meta a Cambridge Analytica-botrány miatt
Még 2016-ban mintegy 87 millió felhasználó adatai szivárogtak ki a Cambridge Analytica nevű céghez, akik aztán profilozták a felhasználókat.
A Meta azt szeretné elérni, ha bíróság mondaná ki, hogy a cég soha többé nem használhatja sem az Instagramot, sem a Facebookot. A vállalat a nyomozás költségeit is ráverné a Voyagerre. A Meta állítása szerint a cég „non-profit szervezetek, egyetemek, médiacégek, egészségügyi intézmények, az Egyesült Államok fegyveres erői, valamint helyi, állami és szövetségi kormányhivatalok alkalmazottainak” adataihoz fért hozzá – írja az Engadget.
Jessica Romero, a Meta peres eljárásokért felelős igazgatója szerint az olyan cégek, mint a Voyager Labs gyakorlatilag bárkinek a megbízását teljesítik, függetlenül attól, hogy a kinyert adatokat milyen célra akarja felhasználni a megrendelő.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.