A Virtual Telescope Project mérnökei kiszúrták az Orion űrhajót – a Földtől mintegy 382 ezer km távolságra.
Ha minden a tervek szerint halad, a NASA űrhajója, az Orion vasárnap ismét eléri a Földet, belép a légkörbe, hogy aztán a Csendes-óceánban landoljon. A szerkezet már közel jár a bolygónkhoz, és most egy fotó is készült róla.
A Virtual Telescope Projectnek köszönhetően – ami egy különleges csillagászati program, mely távvezérelt berendezések valós idejű megfigyelését teszi lehetővé a világűrben – a szakembereknek sikerült megörökíteniük a pillanatot, mikor az űrszonda 382 000 kilométerre volt a Földtől. Ez egyébként egy átlagos Hold–Föld távolságnak felel meg – írja az IFLScience.
A rendszerrel egy másik felvételt is szeretnének készíteni, december 10-én, hogy közvetlenül a visszatérés előtt is szemügyre vegyék.
Az Orion leszállása egyébként különleges lesz: a tervek szerint nem egyszerűen belép majd a légkörbe, hanem azon úgy fog majd pattogni, mint egy kő a víz felszínén, mielőtt el nem érné a végleges leszállási helyét. Ez az első alkalom, amikor egy ember szállítására alkalmas űrjárművel így próbálnak meg landolni a szakemberek.
Addig is, amíg nem tér vissza az Orion, érdemes megnézni, milyen kincseket rejtettek el a mérnökök a kapszula belsejében.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.