Ismét halasztja az Artemis-programot a NASA, leghamarabb 2027-ben lép ember újból a Hold felszínére
Idén másodjára is halasztja az Artemis-programot a NASA, mert még dolgozniuk kell az Orion űrkapszula hőpajzsát érintő problémán.
Idén másodjára is halasztja az Artemis-programot a NASA, mert még dolgozniuk kell az Orion űrkapszula hőpajzsát érintő problémán.
Ünnepek stílusosan: a NASA közzétett egy 8 órás videót az Artemis 1 indításától, de végtelenítve, csak a rakétákat mutatva. Ha hőt nem is ad a kandalló, de a hangulathoz biztosan hozzátesz.
A Holdon – gravitáció hiányában – nem könnyű feltápászkodni egy esést követően, és ebben a hatalmas szkafander is szerepet játszik. Pedig az Apollo-program során gyakoriak voltak az esések, de a jövő asztronautáit már robotkarok segíthetik majd fel, köszönhetően a Massachusettsi Műszaki Egyetem (MIT) fejlesztésének.
Először lehet teljes valójában megtekinteni a Prada és az Axiom Space által fejlesztett új szkafandert, melynél a megjelenés mellett a funkciókra is nagy hangsúlyt fordított a két cég.
A NASA három céget versenyeztet, hogy tervezzék meg a holdjárót, ami 2030-tól szolgálhatja az űrhajósokat.
A hőpajzsot, a fokozatokat szétválasztó csavarokat, valamint az elektronikus rendszereket is érintik azok a problémák, melyekre a NASA főfelügyeleti szervének új jelentése hívja fel a figyelmet. Az amerikai űrhivatal már dolgozik az űrhajósokra nézve veszélyes hibák orvoslásán.
Új készleteket mutatott be a Lego; az egyik egy művészi darab, míg a másik legújabb amerikai űrhajót, az Artemist mintázza.
Már a közeli jövőben fény derülhet annak a japán űrhajósnak a nevére, aki az amerikai Artemis-program segítségével a Holdra léphet.
Ellenáll a zord holdi körülményeknek, és rossz fényviszonyok között is jó minőségű képeket lehet készíteni a Nikon által fejlesztett kamerával, amely az Artemis-misszió holdra szállásánál tesz majd jó szolgálatot.
Az Artemis 2 és 3 ütemtervét is módosította a NASA biztonsági megfontolásokból, mivel még több dolgot is fejleszteni kell az űrhajón.
A NASA a tervezettnél hamarabb tér vissza a Hold felszínére. Ha minden a legjobb forgatókönyv szerint halad, január 25-én landolhatnak az égitesten az amerikai űrhivatal műszerei.
Az Apollo-küldetések során sosem használtak olyan nagy és erős hajtóműveket a landoláshoz, mint amik az Artemis-program során mennek majd a Holdhoz. Ez több kérdést is felvet.