Az Európai Bizottság aggódik, hogy ha a Microsoft megveszi az Activision Blizzardot, azzal csökken a verseny a játékok, valamint az operációs rendszerek piacán is.
Egyre kétségesebb, hogy a Microsoft vajon tényleg tető alá tudja-e hozni a 46 éves története legnagyobb felvásárlását. A redmondi cég az év elején jelentette be, hogy 27 ezer milliárd forintos összegért megveszi az Activision Blizzardot, amely vállalat a világ legkelendőbb és legismertebb franchise-aival rendelkezik, mint például a Call of Duty vagy a World of Warcraft.
A dolog eddig rendben is volna, csakhogy több ország hatósága mellett az Egyesült Királyság Verseny- és Piacfelügyeleti Hatósága is aggodalmát fejezte ki az akvizíció miatt. Most pedig egy újabb vizsgálatot kaphat a nyakába a Microsoft.
A The Verge beszámolója szerint az Európai Bizottság „mélyreható vizsgálatot” indított a felvásárlás miatt. Mindez azt jelenti, hogy a Microsoftnak legalább 90 munkanapot kell várnia a döntésre, vagyis leghamarabb március 23-án derülhet majd ki, hogy mi fog történni.
Története legnagyobb felvásárlását jelentette be a Microsoft, 21 ezer milliárdért veszi meg az Activisont
A Microsoft 68,7 milliárd dollárt fizet a Call of Duty-sorozatot is megalkotó Activision Blizzard videojáték-gyártóért. Az üzlet nemcsak a most ismert játékiparban erősíti az Xboxban is utazó Windows-fejlesztő pozícióit, hanem a jövő internete, a metaverzumban is erősíthet ez által.
A Bizottság azért vizsgálódik, mert szerinte „a tervezett felvásárlás csökkentheti a versenyt a konzolok” és a PC-játékok piacán. Az uniós hatóságokat az is aggasztja, hogy a Microsoft a felvásárlás után bármikor blokkolhatja az Activision Blizzard játékok terjesztését például a rivális felhőalapú játékstreaming-szolgáltatásokon.
Az EU emellett amiatt is aggódik, hogy a felvásárlás után az operációs rendszerek piacán is csökkenhet a verseny, ugyanis elképzelhető, hogy a játékok csak a Windows alatt futnak majd.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.