Több mint kilencmilliárd forintért vásároltak fel egy magyar biotechnológiai céget
Egy diagnosztikai vállalathoz került Omixon, ami a koronavíris-járvány alatt nőtt nagyra.
Egy diagnosztikai vállalathoz került Omixon, ami a koronavíris-járvány alatt nőtt nagyra.
Kevesebb volt a nyilvánosságra hozott tranzakció 2022-höz képest, de az összesített értékük majdnem 10 százalékkal nőtt.
Az E.ON a második legnagyobb földgázfogyasztóval rendelkező cég Romániában, ezt veszi meg az MVM.
Lezárult a nagy felvásárlás.
Olaf Scholz kormánya eladott egy állami részt Commerzbankból az olasz UniCreditnek, de már ellenséges felvásárlásról beszél. Az UniCredit valóban nyomul, közben már 21 százalékra növelte részesedését a német riválisban. Az ellenzék és a szakszervezetek verik a vészharangot, ez nem ígér sok jót Scholznak a jövő évi parlamenti választások előtt. Ha a két szóban forgó bank egyesül, akkor ez lenne az első jelentős határokon átnyúló bankfúzió Európában a 2008-2009-es válság óta.
Az egyik amerikai chipgyártó az elmúlt napokban felvásárlási szándékkal felkereste a másikat. Ha a lapértesülésből végül üzlet köttetik, azzal egy ikonikus vállalat neve tűnhet el a palettáról.
33 százalékkal fizetnek többet, mint amennyi a cég értéke.
Három hónap alatt tucatnyi vállalat került a kormányhoz közel álló vállalkozók, köztük Mészáros Lőrinc, Szíjj László és Tiborcz István birtokába. Van, aki piaci konszolidációról beszél, van, aki a piac gátlástalan leuralásáról.
A Wiz vezérigazgatója, Assaf Rappaport inkább a felhőbiztonsági cég felépítésére koncentrál, ahelyett, hogy eladja a vállalatát az Alphabetnek.
A felhőbiztonsággal foglalkozó Wiz öt éve még nem is létezett, 2020 januárjában alapították. Most óriási összegért cserélhet gazdát.
Egyes járatokról a lépés miatt le kell mondania a német cégnek.
A BCI Pharma biotechnológiai vállalat számos nőgyógyászati indikációban eredeti kutatást végez, és rendkívül értékes preklinikai jelölt molekulákat fedezett fel.