A kutatók összegezték azokat a tanulmányokat, amelyek azt mutatják, milyen negatív hatásai lehetnek, ha hosszú távon túl sokat nyomkodjuk a mobilunkat, vagy használjuk a laptopot. Így született meg Mindy.
A technológia fejlődése több szempontból is megváltoztatja az életünket. A munkánk hatékonyabb, az életünk pedig kényelmesebb lehet, ám a szakemberek szerint annak is fennáll a veszélye, hogy a kütyük gyakori használata a testünkre is ki fog hatni.
Az amerikai telekommunikációs cég, a TollFreeForwarding megbízásából készült kutatás eredménye arra figyelmeztet, hogy a technológia túlzott használata rendellenességet okozhat. A kutatók ezt alátámasztandó elkészítették a jövő emberének 3D-s modelljét, aminél a mai kütyühasználati szokásokat vették alapul. A bábut Mindynek nevezték el.
Az egyik, ami azonnal feltűnik, hogy Mindy háta meggörbült. Ez a laptopok, telefonok túlzott használatából adódik, ami ülés és állás közben is befolyásolja az emberek testtartását. Úgy vélik, ha folyamatosan lefelé nézünk, az megterheli a hátat, és ferde gerincoszlopot eredményez.
Caleb Backe, a Maple Holistics szakértője szerint ez nemcsak megterheli a nyaki izmokat, de a tartással a törzs a csípő elé tolódik.
A másik, ami szintén feltűnik a képen, az a könyökizületi alagút szindróma (cubital tunnel syndrome), ami a folyamatos pötyögés eredménye lehet. A deformálódást „szövegkaromnak” nevezték el. A szakemberek szerint egy ilyen helyzetben az ujjak elzsibbadhatnak, a könyöknél ugyanis nyomódnak az ujjakhoz vezető idegek.
További futurisztikus elképzelés, hogy a koponya vastagabb lesz – hogy megvédje az agyat a sugárzástól –, valamint lesz egy másodlagos szemhéj is, ami pedig a szem fáradását hivatott kivédeni.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.