A Microsoft és az Activision egyesülését sokan egyáltalán nem nézik jó szemmel. Úgy tűnik, ez a PlayStation egyik főnökére is igaz.
Idén januárban története legnagyobb felvásárlását jelentette be a Microsoft: 68,7 milliárd dollárért megvásárolnák a számos videójáték, köztük a Call of Duty-sorozatért is felelős Activision Blizzardot. Ezek után nem is csoda, hogy sokan úgy kommentálták a hírt, hogy a lépés a cég jövőjét is meghatározhatja majd, és lehetőséget adhat többek közt a metaverzumban való erősítésre is.
A Microsoftnak ugyanakkor egyáltalán nincs könnyű dolga – ahogy ugyanis bejelentették a tervezett üzletet, több ország illetékes szervezete is kifejezte az aggodalmát. Ezek között van például az Egyesült Királyság Verseny- és Piacfelügyeleti Hatósága is. Utóbbi azt nyilatkozta:
Ha a Microsoft megvásárolja az Activision Blizzardot, az árthat a riválisoknak, beleértve a játékba a közelmúltban és a jövőben belépőket, például, ha megtagadja tőlük az Activision Blizzard-játékokhoz való hozzáférést, vagy sokkal rosszabb feltételekkel biztosítja azt.
Az akvizíciót a Sony, illetve a vállalat videójátékos részlege sem nézi jó szemmel, és mint most kiderült, olyannyira nem, hogy a SIE (Sony Interactive Entertainment) vezérigazgatója, Jim Ryan személyesen ment Brüsszelbe, hogy az uniós szabályozókkal együtt vitassák meg a felvásárlást és kockázatait – írta erről az Eurogamer. A lap szerint Ryan eddig sem rejtette véka alá a véleményét, ugyanis többször is élesen kritizálta a gigászi üzletet. A brüsszeli látogatás viszont más kategória.
A VGC szerint a PlayStation egyik fejese szeptember 8-án utazott Európába, hogy aztán az uniós vezetők előtt, személyesen is kommentálja a helyzetet. A cég ugyanakkor főleg egy dolog miatt aggódhat igazán: nem kizárt, hogy a PlayStationre napjainkban még megjelenő Call of Dutyk egy idő múltán Xbox-exkluzív címekké válnak. Ez azt is jelentené, hogy ezeket a tartalmakat csak a rivális gyártó, a Microsoft eszközein és persze PC-ken lehetne elérni – a Sony gépein pedig nem. Mindez komoly csapást jelenthetne a japán gyártóra nézve. Sokan ugyanakkor egyáltalán nem tartják valószínűnek, hogy a redmondiak ilyen hangsúlyos döntést hoznának, és hasonlóan érvelt a Microsoft is. Mint ugyanis írták: üzleti szempontból nulla értelme volna egy ilyen lépésnek.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.