Az új-zélandi légitársaság két Boeinggel repülte végig az Auckland és New York közti távolságot.
A történelem során először sikerült összekötnie az új-zélandi légitársaságnak, az Air New Zealandnak New Yorkot az ország legnagyobb városával, Aucklanddel. Az NZ2-es járat szeptember 17-én tette meg 16 óra alatt az utat az Egyesült Államokba, míg az Új-Zélandra tartó NZ1-es ugyanezt 17,5 óra alatt teljesítette – számolt be róla a CNN.
A légitársaság az NZ1 és az NZ2 jelzésű gépeket rendszeresen a zászlóshajónak szánt útvonalakon használja – ezért is küldte most azokat New Yorkba és vissza. Az utat a Boeing 787-9 Dreamliner gépével tette meg a légitársaság.
Az amerikai Boeing által gyártott repülőgép összesen 290-330 utas befogadására alkalmas. A gép hossza 63 méter, a szárnyfesztávolsága pedig ugyanennyi. A járműbe összesen 126 206 liter üzemanyag tankolható, a cég ezt a típust kifejezetten a hosszú távú repülésekhez fejlesztette ki.
A Boeing 787-9 Dreamliner maximális sebessége 945 km/h, de az utazósebessége ennél valamivel alacsonyabb: 903 km/h. Jelenlegi árfolyamon nagyjából 557 ezer forintért lehetne eljutni egyik városból a másikra a légitársaság valamelyik járatával.
Először repült megállás nélkül egy gép New Yorkból Sydneybe
Csaknem megdupláznák a rövid távú repülőjáratokra kivetett adóterheket Németországban az éghajlatváltozás elleni küzdelem jegyében - közölte a pénzügyminisztérium egyik munkatársa kedden.
Jelenleg a világ leghosszabb repülőjáratát a Singapore Airlines üzemelteti. Szingapúr és Newark nemzetközi repülőtér – vagyis New York – között 15 343 km-t tesz meg a társaság járata, amihez nagyjából 18 órára van szüksége. Ehhez képest az Auckland–New York-táv „csupán” 14 194 km.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.