Az alkalmazások kényszerített leállítása, majd újbóli megnyitása valójában több energiát igényel a készüléktől, és az akkumulátor is jobban merül tőle.
Az androidosok körében is létező és népszerű mítoszok egyike, hogy ha a telefonon futó alkalmazást bezárja valaki, azzal jót tesz mobilnak, mert gyorsul tőle – ez azonban egyáltalán nem igaz, sőt az eljárás akár káros is lehet a SlashGear összeállítása szerint.
A lap rámutatott: az Android az eltelt évek alatt rengeteget okosodott, és bővült ki olyan funkciókkal, amik a gazdaságos, de hatékony működést segítik. Ezek közé tartozik az erőforrások optimális menedzselése is, ami természetesen a futó alkalmazások esetében is fennáll. Éppen ezért szükségtelen bezárni a nem használt appot.
A portál kiemeli: a háttéralkalmazások bezárása, majd újbóli megnyitása valójában több energiát igényel, mivel ilyenkor a rendszernek újból el kell végeznie azokat a folyamatokat, amiket előzőleg már megtett. Ez pedig az akkumulátor töltöttségére is hatással lehet, hiszen a több feladat értelemszerűen több energiát is igényel. Vagyis: az appok újbóli megnyitásával csak még jobban merítjük a készüléket.
Egy másik gyakori félreértés, hogy az appok adatokat generálnak a háttérben, és emiatt kell őket bezárni, ha a felhasználónak nincs szüksége rájuk. Ez azonban téves felfogás: hosszabb ideje már az Androidban is be lehet állítani, hogy a háttérben futó alkalmazások ne tegyenek ilyet. Bizonyos appok és szolgáltatások ráadásul azonnal és automatikusan alvó üzemmódba kerülhetnek, ha a rendszer úgy érzékeli, hogy nem használják őket. Az ehhez kapcsolódó funkciókat is évekkel korábban tette az Android részévé a Google.
A fentiek az iOS-rendszerű eszközökre is igazak.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.