Bár egy iPhone frissítése igazán nem igényel szakértelmet, előfordulhat, hogy valamiért mégsem sikerül. Megmutatjuk, hogy miket érdemes ellenőrizni, beállítani ilyen esetben.
Ha eljön a frissítés ideje (amit egyébként az iPhone-unk jelez is), akkor érdemes megtenni ezt, bár – hacsak nincs szó azonnal ajánlott update-ről – érdemes várni egy kis időt, hogy kiderüljenek a tapasztalatok az újabb rendszerrel (amiről nemigen lehet visszaváltani). Előbb-utóbb azonban érdemes lesz beadni a derekunkat, és rászánni magunkat az update-re.
Előfordulhat azonban, hogy ez nem sikerül, annak ellenére, hogy az eszközünk amúgy rajta van a kompatibilitási listán. Hogy ne kerüljünk ilyen helyzetbe, érdemes megfogadni a ZDNet tanácsait. Például hogy még az update előtt frissítsük a telefonon lévő összes alkalmazást, majd indítsuk újra az eszközünket. Győződjünk meg arról, hogy legalább 6 GB-nyi szabad tárhelyünk van, és ha nincs ennyi, akkor próbáljunk meg felszabadítani helyet, esetleges apptörléssel.
Az akkumulátornak legalább 50 százalékos töltöttségűnek kell lennie, de a legjobb, ha töltőre tesszük a telefont, így ugyanis elkerülhetők az áramellátási problémák. A telefont wifi-hálózatra kell csatlakoztatni, azonban az iPhone 12 vagy 13 készülékek 5G-t is használhatnak a frissítéshez. Fontos, hogy az iPhone nem lehet alacsony fogyasztású módban, nem csatlakozhat VPN-hez és persze nem lehet repülőgép üzemmódban sem. Nem lehet frissíteni a legújabb iOS-re, ha a béta verzió telepítve van.
Ha mind kipipáltuk a fentieket, ám még most sem tudunk frissíteni, akkor próbálkozzunk másik wifi-kapcsolattal, illetve ellenőrizzük a dátumot és az időt az iPhone-on, ugyanis ha ezek rosszul vannak beállítva, akkor sikertelen lesz az update.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.