Egzotikusan csengő névhez kell hozzászokniuk a magyar ügyfeleknek: aki most telenoros, az hamarosan yetteles lesz.
A cseh PPF-csoport 2018 tavaszán vásárolta fel a norvég telekommunikációs óriás magyar, bolgár, montenegrói és szerb leányvállalatait. Az akkor aláírt megállapodásban rögzítették azt is, hogy a Telenor legkésőbb 2021 elejéig engedélyezi neve használatát. Ebből végül 2022 lett – a járvány üzletileg „kétségbeesettebb” időszakában alighanem nehezebb lett volna lecserélni a márkát –; a Telenor Magyarország csütörtök délelőtt jelentette be névváltását.
A Telenor Magyarország Zrt. március 1-jétől Yettel Magyarország Zrt., röviden Yettel néven folytatja működését. A névváltás egy széles körű folyamat része, amely a PPF-csoport három Telenor néven működő telekommunikációs vállalatát érinti, Magyarországon, Szerbiában és Bulgáriában.
Azt már korábban tudni lehetett, hogy a szolgáltató nem a hosszú éveken át használt Pannon névre vált vissza. Hiába vannak, akik a 20-as számokat mai napig „pannonosként” emlegetik, úgy néz ki, hogy a PPF mindenképpen egységes márkát akart a három országban. Korábban felmerült, hogy „Laa.” lesz az új márka, végül a magyar piacon elsőre hasonlóan furcsán hangzó „Yettel.” mellett döntött a cég.
Frissítés, 2022. január 28. 16:10 – Cikkünk megjelenését követően a Telenor közölte: a márkanevet folyószövegben a „Yettel” formában, míg vizuálokon „Yettel.” módon használják majd.
Az egzotikus hangzás mellett szokatlan, ám a brandépítés világában nem ismeretlen módon pont kerül a név végére. Így köszön majd vissza a név a hirdetésekről és mindenféle arculati anyagokból. Merthogy a névcserével egyidőben természetesen arculatot is vált a vállalat. A telenorkéket a tengerészkék-lime kombinációra cserélik.
A hivatalos hazai domainnyilvántartásból kiderül, a yettel.hu domaint már 2020 januárjában beregisztrálta a PPF.
Minden telenorost érinthet: a cég beleáll az áremelés lehetőségébe, amelyből nem lehet majd kihátrálni
A Telenor a „szolgáltatási díjak értékarányos megőrzése érdekében" február második felétől fenntartja magának a jogot, hogy lényegében bármely ügyfelének díjait inflációarányosan „korrigálja" - írta meg a HWSW. A szolgáltató szerint az ügyfelek nem élhetnek majd jogkövetkezmény nélküli felmondással.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.