Tech hvg.hu 2022. január. 05. 18:03

Ritka szövődményt okozott egy 9 éves brit fiúnál a koronavírus

Zac Morey bal szeme azután kezdett el bedagadni, hogy a koronavírustesztje már negatív volt.

Koronavírus-járvány
Friss cikkek a témában

Egészen furcsa esetről számolt be a Metro egy 9 éves brit fiúval kapcsolatban, aki elkapta a koronavírust. A lap azt írja, egy héttel azután, hogy Zac Morey tesztje pozitív lett, a bal szemére elvesztette a látását.

A fiúnál orbitális (szemüregi) cellulitis alakult ki, ami a szemgolyó körüli szövetek fertőzését jelenti. Miután a szeme megduzzadt, és nem tudta nyitva tartani, kórházba került, ahol intravénás gyógyszereket kapott. A betegség kialakulását a kutatók korábban már összefüggésbe hozták a koronavírus-fertőzéssel.

Zac emiatt a karácsonyt a bristoli kórházban töltötte, mostanra azonban felépült, és már haza is engedték őt. A családja azonban úgy döntött, másokat is figyelmeztetni szeretne a ritka szövődményre.

Angela Morey, a fiú édesanyja szerint ő és a gyermekei még december 16-án produkáltak pozitív eredményt a koronavírusteszten. Attól fogva odahaza, karanténban töltötték a napjaikat. December 22-én a teszt már negatív eredményt mutatott Zacnél, a bal szeme azonban fájni kezdett.

Az édesanyja először arra gondolt, hogy a fia túl sok időt töltött a számítógép előtt a karantén ideje alatt, ám nem sokkal később már be is dagadt a fiú szeme. A kórházban azt mondták, ha a szeme tovább dagad, valószínűleg elveszíti a látását.

Oxfordi kutató: „Nem olthatjuk be a világot hathavonta a koronavírus ellen"

Andrew Pollard, az AstraZeneca koronavírus elleni védőoltásán is dolgozó tudós szerint nem megfizethető és nem is fenntartható megoldás, hogy bizonyos időközönként a világon minden ember megkapja az emlékeztető védőoltást.

Mint kiderült, a szövődmény egy, a koronavírusra adott ritka allergiás reakció, ami a gyermekeket érinti. Az orvosok végül megállapították, hogy a gyermek látása nem sérült.

A Metro beszámolója szerint az Egészségügyi Világszervezet a vörös, gyulladt szemet ritka tünetként említik a koronavírus kapcsán, a kutatók azonban korábban már összefüggésbe hozták a kórokozót az orbitális (szemüregi) cellulitis kialakulásával.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

(Címlapképünk illusztráció.)

Hirdetés