Tech hvg.hu 2021. december. 03. 10:33

Melyiket szokta használni? Ezek voltak 2021 legtöbbet használt hangulatjelei

Az Unicode Consortium 2019 után ismét összegezte, mely hangulatjeleket használtuk a legtöbbször.

Az év végéhez közeledve érkeznek azok az összesítések, amelyek megpróbálják leírni, milyen volt 2021. A jelszavakat látva kiberbiztonsági szempontból pocsék, és bár ezt az évet is a koronavírus-járvány határozta meg, úgy tűnik, hogy legalább az interneten jól éreztük magunkat.

Az Unicode Consortium nevű nonprofit szervezet összegezte, melyik hangulatjeleket használtuk a legtöbbször 2021-ben. A lista alapján az első tíz helyen csak egyetlen változás történt 2019-hez képest (2020-ban a szervezet nem közölt összegzést).

Ezek szerint a sírva röhögős (😂) emoji továbbra is a legnépszerűbb a felhasználók körében – az összes használt hangulatjel öt százalékát ez tette ki. A második helyen ezúttal is a ❤️ végzett, míg a harmadik helyre egy másik nevetős emoji került: 🤣. A teljes 2021-es lista az alábbiak szerint alakult:

  1. 😂
  2. ❤️
  3. 🤣
  4. 👍
  5. 😭
  6. 🙏
  7. 😘
  8. 🥰
  9. 😍
  10. 😊

Ehhez képest 2019-ben az alábbiak szerint alakult a sorrend: 😂 ❤️ 😍 🤣 😊 🙏 💕 😭 😘 👍.

Az Unicode Consortium jelentése szerint további érdekesség, hogy bár több mint 3600 hangulatjel létezik, a használt emojik 82 százalékát az első 100 teszi ki.

A legnépszerűbbek a mosolygós arcok, a kézjelek, a növények és az érzelmesek (mint például a piros szív). A legkevesebbet az országok zászlóit használjuk, pedig ebből a kategóriából van a legtöbb. Mindezt ráadásul annak ellenére hanyagoljuk, hogy az idei évben rendezték meg az olimpiát is.

A szervezet szerint a koronavírus-járvány miatt az egészséggel kapcsolatos emojik használata is folyamatosan nő.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Hirdetés
hvg360 Pálúr Krisztina 2025. január. 03. 19:45

„Szüleink és nagyszüleink rutinszerűen spóroltak” – de lehet-e egyszerre takarékoskodni és egészségesen étkezni?

Érezhetően tovább drágultak az élelmiszerek, sokaknak kell még szorosabbra húzni a nadrágszíjat, és ez nem kellemes érzés. Balázs Barbara újságíró és takarékos gasztroblogger könyve útmutató ahhoz, hogyan lehet a házikoszttal takarékoskodni, milyen a mértékletes konyha, és hogyan győzhetjük le a kisebbségi komplexusainkat, ha főzésről van szó. <strong>Mit érdemes megtartani a régi idők szokásaiból</strong>, és hogyan spóroljanak, akik speciális diétára szorulnak?