Eleinte úgy volt, hogy legalább nyolcadik generációs processzor kell majd a Windows 11-hez, de a Microsoft enyhített a követelményen. Így elképzelhető, hogy a rendszer a hetedik, sőt hatodik szériás eszközökön is menni fog. A legszigorúbb feltétel viszont továbbra is érvényben van.
A Microsoft a Windows 11 bemutatásakor beszélt arról is, milyen hardverkövetelményeket állapított meg a rendszer telepítéséhez. Ekkor hangzott el az is, hogy a szoftver (biztonságos) használatához valamilyen újabb – például nyolcadik generációs Intel – processzorú számítógépre lesz szükség. A többség azonban nem rendelkezik ilyen fejlett hardverekkel, így a bemutató utáni visszhang igen éles volt.
Könnyen lehet, hogy mostanra Microsoft is rájött erre, legalábbis ez szűrhető le a The Verge írásából: az amerikai portál szerint a cég némileg visszább vett a Windows 11 CPU-t érintő követelményéből, hogy a régebbi készülékek tulajdonosai is használhassák azt. Más kérdés persze, hogy a „régi” továbbra sem több (tíz)éves számítógépeket takar, illetve ez a kedvezmény csak a manuális (például képfájlból történő) telepítéskor használható ki.
Azok, akik a Windows Update-en keresztül frissítenének az új rendszerre, ugyanúgy hibába ütköznek majd, ha a PC-jük nem rendelkezik az elégséges teljesítménnyel.
Bár a fenti könnyítés valóban üdvözlendő, a legfontosabb és legszigorúbb követelményt még mindig nem törölte el a Microsoft – és lehet, hogy nem is fogja. Ez a TPM 2.0 nevű modul, illetve annak megléte. A biztonságtechnikai egységek az újabb lapkákon már alapból megtalálhatók, de a kompatibilis eszközökre utólag is rászerelhetők. Már ha normális áron sikerül belőle vásárolni, ugyanis, mint szinte minden alkotóelemnek, ennek is felszökött az ára. Azok viszont, akik nem rendelkeznek a parányi egységgel, minden esetben hibaüzenetbe futnak majd, ha megpróbálják telepíteni az új rendszerváltozatot. Ez alól pedig a manuális installálás sem jelent kivételt.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.