Tech hvg.hu 2021. augusztus. 31. 19:03

Nagyon hasznos funkció kerül a Google Naptárba, de nem használhatja mindenki

A Google Naptár Time Insights nevű funkciója megmutatja, mennyi időt töltött el a munkaidejéből az ember megbeszélésekkel.

Ha csapatban dolgozunk, előfordulhat, hogy a különböző megbeszélések miatt nem tudunk teljesen a munkára fókuszálni. Sőt az is benne lehet a pakliban, hogy nem érezzük kellően hatékonynak a munkavégzését, holott az idő jelentős része a már említett megbeszéléseken ment el. A Google ezért készített egy új eszközt a Naptár webes felületéhez, ami segít áttekinteni, mire mennyi idő ment el egy nap.

A Google Naptár Time Insights nevű funkciója a jövőben képes lesz megmutatni, hogy egy adott héten mennyi időt töltöttünk a projektek átbeszélésével. Az újdonságot a következő hónapban vezeti majd be a cég az üzleti felhasználók számára.

Hasonló funkciót egy ideje már a mobilos operációs rendszerekben is láthatunk. Ezek megmutatják, hogy mely alkalmazásokkal mennyi időt töltöttünk el, és összességében mennyi időt voltunk a kijelző előtt. A Time Insights is hasonló, azzal a különbséggel, hogy itt értelemszerűen nem lehet limiteket beállítani. Helyette viszont odafigyelhetünk arra, hogy a szükségesnél ne legyen sokkal hosszabb egy megbeszélés.

Google

A Google által közzétett képernyőképből jól látható, hogy az időfigyelő funkció hogyan jeleníti majd meg a Naptárba felvitt események hosszát. A megoldás azt is felosztja majd, hogy melyik megbeszélésnek hány résztvevője volt.

Hogy a hétköznapi felhasználók kapnak-e majd valamikor egy hasonló eszközt, egyelőre nem tudni. Az viszont biztos, hogy a hétköznapok menedzseléséhez hasznos lenne egy ilyen eszköz.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Hirdetés
Minden, amit tudni érdemes Trump vámháborújáról
hvg360 Balla István - Nemes Nikolett 2025. április. 07. 19:35

Azahriah, Krúbi és a többiek – „onnantól kezdve, hogy egy zenész befut, el kell mennie terápiára”

Mi ez a nagy visszavonulási hullám? Egyre több popsztár vonul el pihenni a sikerei csúcsán, de nemcsak zenészek, művészek érzik, hogy szükségük van egy kis szünetre, hanem „civilek” is. Kiégés, kapunyitási pánik, az alkotói nyugalom keresése – mi állhat a háttérben? Miért extra gyorsak manapság a sztárkarrierek, és miért egészen más ma híresnek lenni, mint valaha? Mit tanulhatnak a zenészek példájából a rajongók?