Tech hvg.hu 2021. augusztus. 30. 09:03

Egy csapásra milliomos lett a 12 éves fiú, miután rajzolt néhány furcsa bálnát

Még bankszámlája sincs Benyamin Ahmednek, mégis hatalmas vagyonnal rendelkezik, amiket az általa készített digitális műalkotások eladásából szedett össze.

Egyre nagyobb trendnek örvend az NFT (non-fungible token), azaz a digitális alkotásokhoz tartozó tulajdonjog értékesítése, ami akár komoly vagyonhoz is juttathatja az embert. A BBC példaként hozza egy londoni fiú, Benyamin Ahmed történetét, aki bálnákról készült számítógépes rajzok eladásából szerzett tízmilliókat.

A kisfiú egészen kicsi kora óta foglalkozik programozással, amibe édesapja biztatására kezdett bele. A kódírás mellett viszont a gépi rajzolás is érdekelte Ahmedet, aki nem sokkal később Minecraft-témájú képeket generált egy programmal. A család bár ezeket is megpróbálta értékesíteni, az érdeklődés nem volt kiugró. Akkor változott meg minden, amikor a gyerek emojikhoz hasonló bálnákat kezdett alkotni, szintén digitális technikával. A bálnák színes képek előtt jelennek meg, és mindegyik rendelkezik valamilyen egyedi kiegészítővel, például sapkával. Ez pedig olyannyira elnyerte a közönség tetszését, hogy Ahmed a nyári szünidő alatt 290 ezer font (vagyis mintegy 119 millió forint) értékben adott el belőlük.

Benyamin Ahmed

A bálnás NFT-kért cserébe Ethereumot, egy kriptopénzfajtát kapott. A gyereknek még bankszámlája sincs, a digitális pénzt egy erre szolgáló, biztonságos online pénztárcában tárolják. Ahmed közben keresi az új lehetőséget, hogy ihletet merítsen, illetve egy bálnás játékon is dolgozik.

A BBC megszólaltatta Charles Allsoppot, a Christie's aukciósház egykori munkatársát, aki azt mondta, hogy az NFT-k vásárlásának semmi értelme, és szerinte csak pillanatnyi őrületről van szó. Egy ilyen tokennel ugyanis nem kap fizikai formában elérhető terméket a vásárló, csupán a digitális aláírást, hogy az az övé.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Hirdetés
hvg360 Pálúr Krisztina 2025. január. 03. 19:45

„Szüleink és nagyszüleink rutinszerűen spóroltak” – de lehet-e egyszerre takarékoskodni és egészségesen étkezni?

Érezhetően tovább drágultak az élelmiszerek, sokaknak kell még szorosabbra húzni a nadrágszíjat, és ez nem kellemes érzés. Balázs Barbara újságíró és takarékos gasztroblogger könyve útmutató ahhoz, hogyan lehet a házikoszttal takarékoskodni, milyen a mértékletes konyha, és hogyan győzhetjük le a kisebbségi komplexusainkat, ha főzésről van szó. <strong>Mit érdemes megtartani a régi idők szokásaiból</strong>, és hogyan spóroljanak, akik speciális diétára szorulnak?