Tíz év után bezár a Bálna Terasz, de nem saját elhatározásból
A budapesti vendéglátóhely október végén lesz nyitva utoljára.
A budapesti vendéglátóhely október végén lesz nyitva utoljára.
Amerikai kutatók tíz éven át keresték a választ arra, mi adhat ki rendkívül furcsa, egy sci-fi űrhajójának hangját idéző hangot a Mariana-árok mélyéről.
Szakértők vizsgálják, miért halhatott meg Hvaldimir, a bálna, amely lehet, hogy kém volt, és szinte biztos, hogy Oroszországban szoktatták emberek közelébe, mielőtt Norvégiába került.
Éppen az elődöntő zajlott, amikor felbukkant a bálna.
Itt a lehetőség arra, hogy lecsapjunk a valaha készült egyik legkülönlegesebb Bálna Mercire.
Senki sem sérült meg, de az esetről felvételt készítő fiatalok azt mondják, soha nem felejtik el, amit láttak.
A tudósokat régóta foglalkoztató, különleges hangokkal kommunikálnak egymással a tengerek óriási emlősei, a nagy ámbráscetek. Bár korábban csupán egyszerű üzenethalmazként tekintettek e hangokra a kutatók, a mesterséges intelligencia bevetése azonban változtathat ezen az állásponton.
Elpusztult bálnák gégéjével végeztek kísérletet a kutatók, hogy megállapítsák, mitől olyan különleges a bálnák összetett éneke.
Az Ausztrália egyik strandjánál különösen viselkedő ámbráscetet drónnal videózták le.
Számos tengeri élőlényre van negatív hatással, és veszélybe sodorhatja a bálnák fennmaradását a jelentős zajszennyezéssel járó hajóforgalom – erősítette meg ír Óceánkutatási és Természetvédelmi Szövetség (Ocean Research and Conservation Association, ORCA) és a Huawei által indított Smart Whale Sounds projekt legújabb kutatása. Ennek eredményeit az OceanTech Summit keretében ismertették Baltimore-ban, ahol egyúttal bemutatták a projekt részeként Írország déli partjainál kiépített intelligens riasztó- és akusztikai adatgyűjtő rendszert, amely hozzájárul a tengeri forgalom és az élővilág zavartalanabb együttéléséhez.
2,5 méter hosszú és 187 kilogrammos lehetett az az ősbálna, ami egykor az Egyiptom területén álló trópusi tengerben pusztult el.