A két technológiai cég az elkövetkező években helyez érezhető forrást a hatékonyabb adatvédelem mögé. Az Apple is hasonlókat fontolgat, bár kissé fékezett módon.
Négy nagy amerikai technológiai cég, a Google, a Microsoft, az Apple és az IBM első emberei fontos találkozón vettek részt a minap Joe Biden amerikai elnökkel. Az egyeztetés célja az volt, hogy kitalálják: milyen eszközökkel tudnák erősíteni az – elsősorban amerikai – felhasználókat érintő adatvédelmi technológiákat.
Az Engadget beszámolója alapján két cég részéről igen komoly összegek hangzottak el: a Microsoft 20 milliárd, a Google pedig 10 milliárd dolláros keretet ígért, illetve mindenféle segítséget, ami csak előrébb juttathatja a dolgot. Az Apple kissé szerényebb taktikát választott, ugyanis bár együttműködőnek tűntek, konkrét pénzösszeget nem ajánlottak fel.
A most megígért forrásokat nem adják csak úgy oda: a következő öt év távlatában fogják felhasználni új eszközök kikísérletezésére, illetve a már meglévők fejlesztésére. A Google és az IBM emellett 100 ezer, illetve 150 ezer amerikai számára ingyen biztosít majd kibervédelemmel kapcsolatos tananyagokat, melyekkel lényegében új képesítést szerezhetnek.
A találkozó apropója az Amerikát mostanában ért számos kiberbiztonsági incidens, köztük a hírhedt SolarWinds nevű eset volt. Ez utóbbit oroszok követték el, több száz nyilvános és privát hálózat feltörésével, gondosan beszervezett informatikusok irányításával. Egy jelentés szerint a számuk valahol 1000 környékén lehet. Egy kiberbiztonsági szakértő az esetről úgy fogalmazott: ez a történelem eddigi legsúlyosabb következményekkel járó kiberhadművelete.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.