Az égéstermék maximum csak ködképző lehet.
A 2006-os, öt ember halálát okozó augusztus 20-i tűzijáték idején lecsapott vihar miatt minden évben felvetődik a kérdés: hatással van-e a látványosság az időjárás változására. Az Országos Meteorológiai Szolgálat közösségi oldalán oszlatta el a kételyeket és konteókat ezzel kapcsolatban. A válasz ugyan nem egyértelmű nem, de az kijelenthető, hogy a tűzijátéknak közvetlen hatása nincs az időjárásra – írták.
A bejegyzésben kiemelték, hogy a rakétázásnak a zivatarrendszerek kialakulásához nincs köze, a füstje azonban felhőképző magként tud funkcionálni, de 15 éve ez sem nem okozta, sem nem tetézte a bajt.
A füst miatt azonban átmenetileg megemelkedik a szálló por koncentrációja, télen ez pedig ködképzőként is funkcionálhat – ezt tapasztalhatjuk minden újévkor is.
Az idei augusztus 20-i ünnepség hatása is kimutatható valamelyest: pénteken késő este Erzsébet tér mérőállomáson 95 mikrogramm/köbméterig ugrott fel a PM10 koncentráció órás átlaga a megelőző 20 és az azt követő 25-ös értékek mellett. A füstfelhő később Dél-Buda irányába mozdult és lassan feloszlott, közvetlen hatása az időjárásra nem volt.