A magyar MaxWhere szerint a virtuális tér segíti az információk befogadását, felgyorsítja a döntéshozatalt, és a tréningeket is élvezetesebbé teszi.
Közel 50 százalékkal javul az emlékezőképesség, és ennek következtében a teljesítmény azoknak a szellemi munkát végzőknek a körében, akik háromdimenziós térben dolgoznak – közölte a virtuális valóságot hosszabb ideje kutató magyar startup, a MaxWhere. A cég már több mint 24 ezer felhasználó számára tette elérhetővé a virtuálisan megosztott információkat, köztük gyárak, felsőoktatási intézmények, logisztikai központok számára, valamint a mesterséges intelligencia felhasználásával foglalkozó fejlesztőknek.
A MaxWhere szerint az információbefogadás felgyorsításával megalapozottabb döntéseket, hatékonyabb gyártást, élvezetesebb oktatást lehet elérni. A cég kutatásában a virtuális valóság emlékezőképességre gyakorolt hatását is vizsgálták a szakemberek. Az eredmény magáért beszél: a virtuális térben elhelyezett tartalmakat a résztvevők 91 százaléka tudta felidézni, míg a kétdimenziósban megjelenteket csupán 41 százalék.
„A szellemi teljesítőképességet felturbózza, ha háromdimenziós térben látjuk magunk előtt a tartalmakat. Kevésbé fárad el az agy, hiszen a perifériás látást is bevonja a tanulási folyamatba, amire így könnyebben fogunk emlékezni, mintha két dimenzióban láttuk volna” – mondta Hetényi Márk, a MaxWhere Solutions vezérigazgatója.
A MaxWhere a hazai autógyártás ipari környezetében is vizsgálta a háromdimenziós környezet szerepét. Itt az egyes munkafolyamatokban volt tapasztalható fellendülés: 50 százalékkal hatékonyabbnak találták az emlékezést, a munkavégzést, illetve gyorsabb volt az információáramlás a közös munkavégzés terén. A problémamegoldás pedig 40 százalékkal gyorsult.
A MaxWhere szerint a virtuális valóság mint új kognitív csatorna az agy plasztikusságát kihasználva, különböző érzékszervek és érzékelni kívánt információk közötti kapcsolatokat variálja, jelentősen növelve ezzel a kommunikáció hatékonyságát. Szerintük a digitális tér felépítésével hatékonyabbá tehető egy-egy gyári munkafolyamat betanítása, hiszen élethű környezetben, de kockázat és helyváltoztatás nélkül végezhetőek a tréningek.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.