Tech hvg.hu 2021. július. 27. 08:40

A Vodafone az élen, a Digi a második helyre zuhant a netsebesség versenyében

A Speedtest mérései szerint a mobilnetes szegmensben továbbra is a Telekom az első.

Az Ookla által üzemeltetett Speedtest.net közzétette az év második negyedévére vonatkozó statisztikáit, ezzel friss képet adva a magyarországi internetsebesség aktuális helyzetéről, szolgáltatókra bontva.

A mérések alapján a vezetékes piacon komoly változás történt:

a korábbi elsőnek számító Digi a második helyre csúszott, a Vodafone Magyarország pedig átvette a vezetést.

A Speedtest által végzett internetes, illetve mobilappos kalkulációk szerint a Vodafone mintegy 8,6 százalékkal növelte vezetékes sebességindexét (Speed Score). A vállalat aktuális pontszáma így 148,78, a második Digié 142,79. A dogobó harmadik fokán a Magyar Telekom áll, 129,03 átlaggal.

A vezetékes oldalon zajló mérések már más eredményekről árulkodnak, ráadásul itt a Telekom lett az abszolút első: a szolgáltató sebességindexe 52,29-et mutatott a második negyedéves mérések alapján, miközben a Telenor 45,47, a Vodafone pedig 35,84-os átlagsebességet ért el ugyanezen a teszten. (A Digi eredményeit itt nem részletezik.)

Az eredményeket látva az is elmondható a Speedtest szerint, hogy a Telekomnál végzett mérések 90,9%-a mutatott legalább 5 Mbps-os le- és 1 Mbps-os feltöltési sebességet. Ez az érték a Vodafone-nál a 88,1, a Telenornál a 87,5.

Az internetes átlagsebességet nézve Magyarország a középmezőnyben, a 38. helyezkedik el. Az itteni mobilhálózatokon mért adatok alapján júniusban 58,6 Mbps volt az átlagos (mobilos) letöltési sebesség, a vezetékes szegmensben pedig 194.92. Ez utóbbi a ranglista 14. helyére volt elegendő.

Speedtest

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

hvg360 Serdült Viktória 2025. február. 17. 14:52

Rodrigo Ballester, az MCC tanára, „wokebuster”: Mint volt uniós tisztviselő, szégyellem magam

Az Orbán-kormányt érő nemzetközi kritikák erőszakosabbak, mint bármelyik magyar kormányzati kampány, az MCC-ben pedig magas szintű a véleménynyilvánítás szabadsága – vallja Rodrigo Ballester, a közpénzzel és részvénycsomagokkal kistafírozott kormányközeli think tank tanára, aki 15 év uniós munka után váltott magyarországi karrierre. Az öt nyelven beszélő szakember magyarul még nem tud, az Orbán-kormány miniszteri biztosaként a kutatás és a felsőoktatás „nemzetköziesítéséért” felel. Mi volt a legnagyobb kultúrsokk, ami itt érte? Miért ezek „élete legjobb évei”? Mit érez Budapest utcáit járva?