Tech hvg.hu 2021. április. 19. 10:33

861 ezer tonna fémet spórolt az Apple azzal, hogy kihagyta a töltőt az iPhone-ok dobozából

Az Apple aktuális fenntarthatósági jelentésében szó esik az iPhone-töltők dobozból kihagyásának környezeti hatásáról.

Kiadta a tavalyi évre vonatkozó fenntarthatósági jelentését az Apple, melyből az Engadget közölt érdekességeket. A dokumentum egyik legfontosabb megállapítása, hogy a töltő nélkül érkező iPhone-okkal a környezetet is hatékonyabban védi az amerikai cég: azzal ugyanis, hogy az újabb készülékekhez már nem csomagolnak adaptert (és hagyományos fülhallgatót sem),

a vállalat összességében 861 ezer tonnával kevesebb rezet, cinket és ónt használt el.

A kisebb/vékonyabb dobozokat nem mellesleg szállítani is egyszerűbb, és sok kicsi sokra megy: az Apple szerint ugyanazokon a raklapokon 70 százalékkal több iPhone 12-es dobozt tudnak elhelyezni.

Az Apple az iPhone 12-es széria debütálása előtt határozta el, hogy ehhez a mobilcsaládhoz már nem mellékel hálózati adaptert, és ugyanígy a vezetékes EarPods fülhallgatótól is búcsút vesz. A döntést egy (még) zöldebb vállalati stratégiára való átállással magyarázta a cég, illetve azzal, hogy a jól ismert eszközökből szinte minden Apple-rajongónál találni egyet-kettőt. A hatás nem maradt el: a konkurens vállalatok közül többen is hasonló lépésre szánták el magukat.

Az Apple dokumentuma szót ejt az általános energiafelhasználásról is, amely a cég esetében szintén csökkent: ez 2020-ban összesen mínusz 13,9 millió kWh-t jelentett. A gyártással keletkező szén-dioxid-kibocsátást tavaly 22,6 millió tonnára redukálták Tim Cookék, ami pontosan 2,5 tonnával kevesebb károsanyagnak felel meg a 2019-es állapotokhoz képest.

Az Apple jelentésében arról is ír, hogy a termékeikben ma már minden eddiginél több újrahasznosított anyagot használnak, ami végeredményben 39 ezer tonna elektronikus hulladéktól mentesíti a lerakókat.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Élet+Stílus hvg.hu 2024. november. 30. 10:00

„Elájult, és akkor jött rá, hogy valami nem stimmel” – Kösz, jól: kiégés és stressz a magyar munkahelyeken

<strong>Milyen személyiségjegyek jellemzik a munkamániásokat, és mi lehet az oka, hogy Magyarországon a civil szférában dolgozik a legtöbb munkafüggő</strong>? Mennyire az egyén, és mennyire a munkáltató felelőssége, ha a munkamánia eluralkodik, és függőséggé, kiégéssé válik? <strong>Mi a közös Karácsony Gergelyben és Donald Trumpban?</strong> A Kösz, jól vendége volt Kun Bernadette pszichológus és Merész István, az Allianz-Trade vezetője.