Tech hvg.hu 2021. április. 14. 09:03

Melyik telefonért rajong leginkább a világ?

Nem okozott nagy meglepetést a CounterPoint Research minap publikált felmérése: az idei év első hónapjában messze az Apple telefonjai voltak a legkeresettebbek a világon.

Közzétette 2021 januárjára vonatkozó felmérését a CounterPoint Research az okostelefonok globális népszerűségéről. Az eredmény nem meglepő: a listát az Apple egyik legjobban sikerült telefonja, az iPhone 12 vezeti (az összes értékesítés hat százalékával). A második helyen az iPhone 12 Pro Max áll öt százalékkal, majd négy százalékkal az iPhone 12 Pro következik. Még a negyedik helyen is iPhone van: az iPhone 11 két százalékkal. Az iPhone 12 sorozatú értékesítés közel egyharmada az Egyesült Államokból származott, elsősorban az erős szolgáltatói promóciók és az 5G iránti igény miatt.

CounterPoint Research

Az iPhone-okat két Redmi telefon követi (Redmi 9A, Redmi 9 – kettő, illetve egy százalékkal). Ezek a 150 dollár alatti eszközök együttesen 25 százalékos részesedéssel járultak hozzá a Xiaomi összes eladásához. A jó eredményben az is benne van, hogy a gyártó fokozatosan bővíti a részesedését a Közel-Keleten és Afrikában.

A hetedik helyre a Samsung Galaxy A21s került, és először jutott be a top 10-be a Galaxy A31. A dél-koreai gyártó – magyarázza a CounterPoint – agresszíven népszerűsíti Galaxy A szériáját. Prémium dizájnnal, fiatalos színekkel és remek specifikációkkal érkeznek ezek a modellek, és ami a lényeg: megfizethető az áruk. A Samsung ezekkel a telefonokkal szeretné elcsábítani az Európa, Latin-Amerika, Délkelet-Ázsia és a MEA (Közel-Kelet, Afrika) régió jelentős számú Honor-felhasználóit.

A sok negatív kritika ellenére azért az iPhone 12 mini is elég keresett (ami valahol érthető, hiszen olcsóbban kínálja a sorozat főbb specifikációit), illetve egy viszonylag régebbi iPhone-modell, a 2020-as iPhone SE is megtalálható a listán.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.