Minőségi anyagokkal, letisztult dizájnnal és új funkciókkal érkezett meg a kínai gyártó hosszú üzemidejű órája, melyre a zárt rendszer miatt továbbra sem tölthetők le új alkalmazások.
Az okosóraszektorban öt évvel ezelőtt megjelent Huawei tavaly ősszel dobta piacra a Watch GT 2-t, mely egy szemrevaló külsejű, a gyártó saját operációs rendszerét futtató viselhető kütyü. A GT 2-t elsősorban fejlett fitneszfunkciói és átlagnál hosszabb üzemideje miatt lehet szeretni, azért viszont már kevésbé, hogy teljesen zárt szoftvere révén csak nagy jóindulattal lehet okosórának nevezni.
Azóta eltelt egy esztendő, és most itt a Watch GT 2 Pro, melynek kapcsán arra voltunk kíváncsiak, hogy a magasabb ár milyen hozzáadott értékeket jelent a tavalyi modellhez képest.
Tovább az úton
Mivel nem GT 3, hanem GT 2 Pro néven debütált a termék, könnyen kikövetkeztethető, hogy ezúttal nem egy vadonatúj fejlesztéshez, hanem a GT 2 enyhén módosított új változatához van szerencsénk. Változatlan maradt többek közt az 1,39 colos képátlójú, 454x454 pixeles felbontású köralakú AMOLED kijelző, mely továbbra is kiváló minőségűnek mondható. 1,2 colos kompakt kivitel nincs, ez a csökkentett szolgáltatási körű változat megmaradt a GT 2 kiváltsága.
A kijelző körüli perem a GT 2-vel ellentétben nincs néhány fokos szögben lecsapva, hanem végig egy síkban fut az óralappal. A fedlapot zafírkristály-üveg, az alsó részt pedig kerámia-zafírkristály borítja. Maga a készülékház rozsdamentes acél helyett titániumból készült, ami miatt az egyébként eddig sem rossz minőségérzet tovább javult. A sportos, illetve elegáns kivitel révén mindenki megtalálhatja a maga számítását, a mellékelt fotókon az utóbbi változat látható.
A kényelmes viselet terén némi visszalépést tapasztalhattunk. A tömeg 41-ről 52 grammra nőtt, miközben az óra vastagsága 10,7-ről 11,4 milliméterre gyarapodott, így például ágyban az eddiginél is kényelmetlenebb a GT 2 Pro viselete. A TruSleep 2.0 egyébként pontos és részletes alvásfigyelést biztosít, de erre a célra a készülék méretei miatt sokkal jobban megfelelhet egy egyszerűbb kis aktivitásmérő.
Az 50 méteres mélységig történő vízállóság változatlanul adott, mint ahogy a különböző vízi sportok támogatása, így természetesen semmi akadálya annak, hogy úszás közben is használjuk a GT 2 Prót. A fekete, illetve szürke gyári bőrszíjak 22 milliméter szélesek, egyszerűen cserélhetők, és az új órára tökéletesen passzolnak az előd szíjai. A jobb oldali két kör alakú gomb recés oldalú és tekerhető, de utóbbi tevékenység mellé nem társul semmilyen funkcionalitás.
Mi változott, mi maradt?
A 455 mAh kapacitású akkumulátorhoz nem nyúltak hozzá a fejlesztők, annak töltését viszont megreformálták. Míg a GT 2 csak a hozzá kapott egyedi töltővel táplálható, addig a GT 2 Pro bármilyen vezeték nélküli Qi eszközzel egyszerűen és kényelmesen tölthető.
Egy teljes töltés mintegy 2 órányi időt vesz igénybe, és ami a legjobb, hogy az üzemidő messze nem 1-2 napos, hanem inkább 2 hetes. Masszív használat mellett persze az utóbbinál gyakrabban töltőre kell dugni az órát, de a 8-10 napos üzemidővel még így is maximálisan elégedettek lehetünk.
A szerény fogyasztás egyrészt a 32 MB RAM-mal megspékelt Kirin A1 chipsetnek, másrészt a hatékony működésű szoftvernek köszönhető. Ahogy arra már utaltunk, a Lite OS egy zárt operációs rendszer, melyre utólag nem tölthetők le alkalmazások, amit viszont tud a szoftver, azt nagyon megbízhatóan és kis fogyasztás mellett tudja. A GT 2 szoftveréhez képest minimálisak a változások, leginkább csak az eltérő magyar fordítások jelentik a különbséget.
Az immár többek közt síelést, sífutást, snowboardozást és golfozást is támogató készülék összesen mintegy 100 edzésmódot ismer. Ezek között találhatók nagyon részletesen kidolgozott, tanácsokkal is szolgáló módok, ilyen például a futás, de akad sok nagyon elhanyagolt sport is.
SUP-ozás (állva evezés) közben például csak időt és pulzust mér az óra, a nyomvonalat és a távolságot érthetetlen módon nem rögzíti. Komoly negatívum, hogy bár a gyártó korábban ígéretet tett rá, egyelőre sem a GT 2, sem a GT 2 Pro nem kapott Strava-támogatást, vagyis a mért értékek nem exportálhatók a népszerű sportalkalmazásba.
Jó szolgálatot tehet a légzésgyakorlat, a légnyomásmérő, az iránytű, a stopper, az időzítő, az ébresztő, a kijelző maximális fényerejével operáló zseblámpa, ezenkívül pedig a továbbfejlesztett pulzus- és véroxigénszint-mérés mellett sem mehetünk el szó nélkül. GPS is van az órában, így sportoláshoz nem feltétlenül kell mobilt vinni magunkkal. Kapcsolódó újdonság a visszaút funkció, melynek révén
a készülék a rögzített útvonal alapján visszavezet a kiindulási pozíciónkhoz.
Akkor sem feltétlenül kell mobilt vinni magunkkal, ha például futás közben zenét szeretnénk hallgatni, a 4 GB belsőmemóriában ugyanis egész sok muzsika elfér, és azokat a Bluetooth 5.0-án keresztül vezeték nélküli módon csatlakoztatott fülesen keresztül hallgathatjuk. Negatívum, hogy a zenéket csak lassú Bluetoothon keresztül másolhatjuk át az órára, erre a célra illett volna wifit pakolni a fedélzetre. Óraszámlapból egész sokat kapunk, és NFC-n keresztül bármilyen képet egyszerűen át lehet küldni mobilról órára. A bejövő üzenetekről rezgéssel értesít az óra, ezekre viszont semmilyen formában sem lehet reagálni.
SIM-kártya nincs és nem is tehető a GT 2 Próba, de a mobil kihangosítási lehetőség továbbra is adott, a mikrofon és a hangszóró is remek minőségű. Ennek köszönhetően akár úgyis tudunk telefonálni, hogy nem vesszük ki a zsebünkből a mobilunkat. Sőt, ha éppen a Balatonban fürdünk, és 20-30 méteren belül a parton van a mobilunk, a bejövő hívások így is megérkeznek az óránkra. Slusszpoén, hogy a telefon kameráját az óráról is ki lehet oldani, ami adott esetben segíthet például a szelfik elkészítésében.
Konklúzió, árak
+ : szemrevaló külső, prémium anyaghasználat, remek sportfunkciók, kihangosíthatóság, hosszú üzemidő, vezeték nélküli töltés. –: a lehetne kisebb és könnyebb, zárt rendszer, nincs benne wifi és EKG, hiányzó Strava-támogatás. |
Az Android és iOS támogatást élvező Huawei Watch GT 2 Pro egy kiváló minőségű, szemrevaló külsejű, hosszú üzemidejű viselhető kütyü, ami zárt operációs rendszere miatt továbbra is csak jóindulattal nevezhető okosórának. Ennek ellenére a szolgáltatási körrel elégedettek lehetünk, sport- és aktivitásfigyelés fronton komoly tudást kapunk és a kihangosítás is meglepően jól használható.
Huawei Watch GT 2-ről viszont nem igazán éri meg váltani, mert egyrészt nagyobb és nehezebb lett az óra, másrészt kevés az igazi újdonság. A prémium anyagok persze szépek és jók és a vezeték nélküli töltés is hasznos fejlesztés, azt viszont mindenkinek magának kell eldöntenie, hogy a GT 2 60 ezer forintos jelenlegi árához képest megéri-e a kiadni 110 ezer forintot a GT 2 Próért.
A többi tesztünket itt találja. Ha rendszeresen szeretne értesülni róluk, lájkolja a HVG Tech rovatának facebookos oldalát.