Tech hvg.hu 2020. július. 17. 16:03

Újabb orosz hackertámadás érte a koronavírus elleni vakcina fejlesztőit

Ugyanaz a csapat állhat az újabb kibermerénylet mögött, amelyik az amerikai elnökválasztást is befolyásolhatta.

Koronavírus-járvány
Friss cikkek a témában

A brit, a kanadai és az amerikai hírszerzés újabb olyan orosz hackertámadást jelentett pénteken, amely a koronavírus-vakcinát fejlesztő kutatók számítógépei ellen zajlott. Ez rövid időn belül már a második ilyen kibermerénylet, amely a vakcinafejlesztőket célozza.

Az Egyesült Államokkal és Kanadával együtt kiadott közleményünkben állítjuk, pontosan tudjuk, hogy az orosz hírszerző ügynökség hajtott végre számítógépes támadásokat a koronavírus elleni oltást célzó kutatásokat célozva az említett országokban és itt az Egyesült Királyságban is, és ez eléggé megdöbbentő

– nyilatkozta Dominic Raab brit külügyminiszter.

A nyugati hírszerző ügynökségek szerint a támadás az ATP29 (más néven Cozy Bear) nevű, az orosz titkosszolgálathoz közel álló csoporthoz köthető. A Cozy Bear volt az a csoport, amely a 2016-os amerikai elnökválasztás során feltörhetett néhány fontos adatbázist, ezzel befolyásolva a választás eredményét.

Az orosz parlament külügyi bizottságának vezetője, Leonyid Szlutkij cáfolta az államot ért vádakat. Ő az Euronews szerint azt mondta:

az állítás teljes ostobaság. Sajnos nincs jobb szó rá, hogy minősítsem. Oroszországban vannak a világ legnagyszerűbb virológusai. Nálunk tart a legfejlettebb szakaszban az oltóanyag kifejlesztése. És ez teljesen orosz termék.

Oroszország állítása szerint annyira jól haladnak a vakcinafejlesztéssel, hogy mostanra minden önkéntesnél kialakult a vírus elleni immunitás.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

hvg360 Pálúr Krisztina 2025. január. 06. 19:30

„Nem tudtam, mi a baj velem” – sok nő számára jött el a megváltás azzal, hogy kiderült, az ADHD nem válogat a nemek között

Bár úgy tűnhet, hirtelen mindenki figyelemzavarral küzd, a nők a valóságban gyakran aluldiagnosztizáltak és -kezeltek, ha ADHD-ról van szó. Ennek rengeteg oka van, az egyik az, hogy esetükben a tünetek radar alatt maradnak, ők pedig csendben szenvednek, és igyekeznek megküzdeni az elvárásokkal, amelyek az iskolában, majd a munkahelyen, illetve családban nehezednek rájuk.