Tech hvg.hu 2020. június. 16. 11:03

Nagyon nem olyan lehet az összecsukható iPhone, mint amire számítanak a rajongók

A biztos információiról ismert Jon Prosser szerint már elkészült a készülék prototípusa, ami két különálló kijelzőt használhat majd.

Bár a rajongók már minden bizonnyal tűkön ülnek, hogy kiderüljön, milyen lesz az Apple összehajtható telefonja, erre még várniuk kell. Egyrészt azért, mert hivatalos forrásból eddig semmilyen dátumot nem szivárgott ki, másrészt mert a szabadalmi tervek alapján egyelőre elképzelni is nehéz, min mesterkedik a cupertinói cég.

Néhány rajongói videó ugyan már készült a telefonról, de ezek inkább a fantázia, mintsem a valóság szüleményei. A biztos információiról ismert elemző, Jon Prosser most viszont egy olyan információmorzsát osztott meg a Twitteren, ami alapján egyel közelebb kerülhetünk az igazsághoz. Ami a legmeglepőbb:

az összecsukható iPhone-t egyáltalán nem úgy kell elképzelni, mint mondjuk a Samsung Galaxy Foldot.

Prosser szerint a jelenlegi prototípusnak két különböző kijelzője van, amit egy zsanérra lehet ki- és becsukni, a váza pedig rozsdamentes acélból van. Formára olyan, mint az iPhone 11.

A telefont állítólag nem úgy kell elképzelni, mintha két iPhone-t egymás mellé tettünk volna, ha ugyanis a készüléket kinyitják, a kialakítás miatt olyan lesz az egész, mintha egyetlen képernyőt látnánk.

A mobilon nem lesz szenzorsziget, egy aprócska kidudorodó rész viszont igen, amibe a FaceID használatához szükséges érzékelőket pakolják bele.

Természetesen ezeket az információkat is érdemes fenntartással kezelni, Prosser viszont az elmúlt egy évben viszont számos olyan információt csepegetett már el az Apple készülékeivel kapcsolatban, amelyekről kiderültek, hogy mind igazak.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Hirdetés
hvg360 Nemes Nikolett 2024. november. 29. 12:00

„Ezeket nyilvános kivégzésnek neveztük egymás között” – így kergeti felmondásba a dolgozókat egy toxikus munkahely Magyarországon

Hogyan működik, mi mindent tesz egy bántalmazó felettes, és mit okoz ezzel a beosztottjainak? Miért volna fontos külön kezelni a vezetői és a szakmai kompetenciákat, és miként lehet maga a rendszer is bántalmazó, amelyben a szereplők töltik a mindennapjaikat? Edinger Katalin nyolc évig dolgozott egy kiadónál, ahonnan beszámolója szerint azért távozott – többedmagával együtt –, mert a főnöke súlyosan toxikus légkört teremtett. Erről is beszélgettünk vele.