Tech hvg.hu 2020. május. 16. 18:03

Izgalmasnak tűnik, csak hát nem igaz: a Microsoft nem vásárolja fel a MicroVisiont

Több helyen is megjelent a hír, hogy megvásárolna egy lézersugaras projektorok fejlesztésével foglalkozó vállalatot a Microsoft. A redmondiak azonban cáfolták az értesülést.

Elsősorban egészen pici, akár mobiltelefonokba építhető lézeres projektoráról, a PicoP-ről ismert az ugyancsak redmondi székhelyű MicroVision cég neve. Azonban nem csak erről van szó, a vállalat jelentős szabadalmi portfólióval rendelkezik az ultraminiatűr lézersugaras szkenneléssel és vetítéssel kapcsolatban.

Izgalmasnak tűnt tehát a hír, hogy a Microsoft szemet vetett erre a cégre (különösen annak fényében, hogy már több korábbi MicroVision-munkavállaló szerződött el a redmondi óriáshoz), és már el is indultak a találgatások, milyen eszközöket jelenthet a jövőben a felvásárlás. Több elemző is úgy vélekedett, hogy a MicroVision lézerszkennelési technológiája beépül a HoloLens 2 szemüvegbe. Azonban hamar kiderült, az információ téves, a Microsoft sajtócsapata ugyanis hivatalosan is cáfolta a hírt.

Pedig nagyon úgy tűnik, hogy a MicroVision szeretne gazdára találni, legalábbis Sumit Sharma, a MicroVision vezérigazgatója megerősítette egy márciusi közleményüket, amelyben beszámoltak arról, hogy több érdeklődő féllel is együttműködnek szellemi tulajdonuk, valamint egyéb stratégiai alternatíváik licencelése érdekében, és fontolóra veszik az „ipar óriásainak” ajánlatait. Lehet tehát, hogy a Microsoftot nem érdekli a MicroVision, azonban ott van az Apple, a Google, a Facebook (hogy csak a tech-cégeket említsük), szóval érdemes lesz figyelni az elkövetkező hónapok kapcsolódó híreit.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Hirdetés
hvg360 Tiszóczi Roland 2024. december. 03. 20:00

„Kib*szott okos vagyok!” – így döntötték be Jeffrey Skilling könyvelési trükkjei a világ egyik legnagyobb cégbirodalmát

Az 1985-ben alakult Enron tizenöt év alatt Amerika ötödik legnagyobb vállalatává nőtt százmilliárd dollár feletti forgalommal, a „nyereségességének pedig nincsenek határai, csak ha te állítod fel azokat” – vélték a vezetők. A hihetetlen eredmények kulcsfigurája Jeffrey Skilling – a vállalat egykori tanácsadójából lett vezérigazgató –, aki kreatív pénzügyi ötleteivel a világ egyik legnagyobb vállalati sikerét, majd végül csődjét hozta össze. Nagy csalások című sorozatunk legújabb cikke.