Tech hvg.hu 2020. április. 03. 17:03

Valami változott: vannak, akiknél az Apple már nem ragaszkodik a 30 százalékos sáphoz

Hogy a koronavírus-járvány alatti átmeneti intézkedésről vagy hosszabb távú változásról van-e szó, azt egyelőre nem tudni, mindenesetre néhány szolgáltatónál eltekint az Apple a sokat kritizált 30-70 százalékos bevétel-megosztástól.

Most, hogy annyian otthon maradnak, rengetegen néznek (streamelnek) videókat, akár előfizetéses rendszerben. Az Apple pedig az ilyen esetekben ragaszkodik a sokat ostorozott 30-70 százalékos felosztáshoz, azaz az ő – biztonságos – platformján lehet előfizetni, és ezért szépen leszedi a maga 30 százalékát. Most azonban változott valami, és könnyen lehet, hogy amiatt, hogy sokan kényszerülnek most otthon maradni, és különféle videókkal szórakoztatni magukat.

A legújabb hírek szerint az Apple egy olyan új programot indított, ami lehetővé teszi egyes, prémium videotartalmakat szolgáltatók számára, hogy saját rendszerükkel érvényesítsék az előfizetéseket az Apple beépített fizetéses szolgáltatása helyett. Az Apple elvileg ezért kéri el a 30 százalékot, így ha ez kimarad, akkor a teljes bevétel a másik szolgáltatóé.

A változtatás csak a kiválasztott prémium videoszolgáltatásokat érinti, nem az egész alkalmazás-ökoszisztémát. Azoknak előnyös, akiknek saját előfizetési rendszerük van, hiszen így kikerülhetik az Apple-t. Egyelőre még nem tudni, hogy mennyi ideig működik ez a program, végleges-e az Apple döntése vagy csak a koronavírus-járvány idejére érvényes.

Az Amazon Prime Video és a Vivendi Canal + állítólag az elsők között már a magukévá is tették ezt a kezdeményezést. Az Apple szerint a program számos egyéb előnyt is kínál, például az integrációt az Apple TV alkalmazással, az AirPlay 2 támogatást, a Siri támogatást és az általános keresést.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Élet+Stílus hvg.hu 2024. november. 30. 10:00

„Elájult, és akkor jött rá, hogy valami nem stimmel” – Kösz, jól: kiégés és stressz a magyar munkahelyeken

<strong>Milyen személyiségjegyek jellemzik a munkamániásokat, és mi lehet az oka, hogy Magyarországon a civil szférában dolgozik a legtöbb munkafüggő</strong>? Mennyire az egyén, és mennyire a munkáltató felelőssége, ha a munkamánia eluralkodik, és függőséggé, kiégéssé válik? <strong>Mi a közös Karácsony Gergelyben és Donald Trumpban?</strong> A Kösz, jól vendége volt Kun Bernadette pszichológus és Merész István, az Allianz-Trade vezetője.