Tech hvg.hu 2020. március. 30. 13:03

Nagyon unja már a bezártságot? Kezdjen el videojátékozni, sokkal jobban fogja magát érezni

A videojátékok által teremtett világok alkalmat adnak arra, amit egy járvány idején nem nagyon lehet csinálni: mászkálni, felfedezni és másokkal kikapcsolódni – érvel a játékok mellett Peter Suderman, a The New York Times publicistája.

Az újságíró egy évekkel korábbi krízishelyzetből kiindulva azt találta, hogy a videojátékozással elkerülhető az ilyenkor is jelentkező ürességérzet. Ő személy szerint a nagy gazdasági világválság és azzal jött munkanélküli időszak miatt menekült a virtuális világokba, ami elmondása szerint igen jó hatással volt rá. (Azt, hogy játsszon, a barátnője javasolta, mert úgy vélte, még így is hasznosabban tölti az időt, és legalább nem rágódik azon, mi lesz holnap.)

A publicista ugyanakkor biztos benne, hogy a játékok a koronavírus-járvány idején is képesek segítséget nyújtani. Mivel több országban enyhébb vagy szigorúbb kijárási korlátozás van életben, az emberek otthonaikba zárkózva élik mindennapjaikat. Ez hosszabb távon akár problémákat is okozhat, hiszen mind ugyanarra vagyunk bekódolva: a társas kapcsolatokra, a felfedezésre, az új megismerésére, egyszóval az

életre.

Suderman szerint a játékokban mindez karantén idején is lehetségessé válik. Az online programok révén új kapcsolatokat alakíthatunk ki, azok pedig, amik több száz órányi tartalmat kínálnak, gondoskodnak róla, hogy hetek múltán is legyen bennük újdonságfaktor. A publicista azért leszögezte azt is, hogy a játékok soha nem érthetnek fel a valósággal, hiszen csak szimulálnak valamit. Egy nehéz időszakban viszont, amikor a világ nem bejárható és valódi interakciókra nincs lehetőség, pont erre van szükség.

Az újságíró azzal zárja sorait, hogy badarság szégyenkezni, csak azért, mert valakit a játékok, az online kikapcsolódás derít jókedvre. A koronavírus miatti válsághelyzet mindenkit arra kényszerít, hogy távolságot tartson a másiktól. A kollégáktól, a családtól, a barátoktól, minden egyes embertől. Mindez belátható ideig valószínűleg senkinek nem okozna gondot, de a helyzet sajnos nem ilyen egyszerű. Nem látjuk, mikor lesz vége, és ez a legfájóbb. Így hát Suderman szerint ne is érezzük magunkat rosszul, ha úgy véljük, épp a játék az, ami segít feledtetni ezt.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.